Berkin Elvan Anmasına Katılan Herkese Soruşturma!

42PAYLAŞIM

Berkin Elvan Anmasına Katılan Herkese Soruşturma!

Berkin Elvan Anmasına Katılan Herkese Soruşturma!

Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe genelindeki orta okul ve lise müdürlerini toplayarak Berkin Elvan'ın ölümü sonrası yapılan protestolara katılan öğretmen, öğrenci, idareci kim varsa hepsine soruşturma açılmasını istedi. 

Müdürlük velisinin bilgisi dahilinde, raporlu, mazeretli bile olsa o günlerde okula gelmeyen öğrencilerle ilgili de soruşturma yapılmasını istedi. Soruşturma girişiminin Bakanlık talimatı ile İzmir İli genelinde yapıldığı dile getiriliyor.

TEK GÜNDEM BERKİN

Alsancak Melih Özakat İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Konak İlçe sınırları içerisinde bulunan Lise ve Ortaokul müdürleri çağrıldı. Herhangi bir kayıt tutulmayan, tutanak oluşturulmayan toplantıda Konak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cebrail Aslan’ın, okul müdürlerinden Berkin Elvan anmasına katılan, ya da o günlerde okula gelmeyen tüm öğretmen, öğrenci ve idareciler hakkında soruşturma başlatılmasını istediği belirtildi. Tek gündem maddesinin bu olduğu özel toplantı kayıt altına alınmazken, bununla ilgili yazılı bir belge isteyen okul müdürlerine de ‘gerek yok’ yanıtı verildi.

Özer AKDEMİR - Evrensel

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir