Görüş Bildir

Berat Albayrak Geri mi Dönüyor? Bakan Lütfi Elvan’ın İstifa Ettiği İddia Edildi

Anasayfa > Gündem

MB’nin faiz indirimi ve ekonomik göstergelerdeki bozulma AKP kulislerini hareketlendirdi. Kulislerde “MB’nin önümüzdeki günlerde yeniden faiz indirimi kararı alabileceği, Elvan’ın bu duruma da karşı çıktığı” ifade ediliyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın “dövizdeki hızlı artış, TL’deki değer kaybı, Hazine’ye dışardan kaynak aktarımında yaşanan zorluklar’’ gibi nedenlerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu ancak Erdoğan’ın “şimdilik kabul etmediği” konuşuluyor. Elvan’ın uzun süredir, aynı zamanda Erdoğan’ın damadı da olan eski bakan Berat Albayrak döneminde atanan ve hâlâ etkili olan Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile para politikaları konusunda anlaşamadığı, “bakanlıktaki bazı bürokratlara sözünü dinletemediği” ileri sürülüyor. Elvan’ın yerine Berat Albayrak’ın yeniden göreve getirileceği de konuşuluyor.

Erdoğan tepki gösterdi

Erdoğan tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, 8 Kasım 2020’de, “sağlık sorunlarını gerekçe göstererek”, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa etmişti. Albayrak’ın yerine de o dönem TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AKP Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, atanmıştı. Son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelerin ardından AKP kulisleri de hareketlendi. Bakan Elvan’ın “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu ancak Erdoğan’ın ‘şimdilik bu istifayı kabul etmediği, hatta kızıp tepki gösterdiği” konuşuluyor.

Fahrettin Altun'dan 'Lütfi Elvan' açıklaması

Fahrettin Altun'dan 'Lütfi Elvan' açıklaması
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
7
4
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
hsynnnnnn

damat geri gelse utanmadan, dolar 15 lira-20 lira olacak ya çok beklersiniz açıklaması yapar.

bmod1

Görevi başındakiler karar alabiliyormu ki göreve devam etsin ekonomi yönetilemiyor zira bilmiyorlar

demet saygılı

Yalan...istifa edemez YASAK...Anca görevden affını dileyebilir...