Ozan Doğulu ve Model'den Müzikal İşbirlikleri Üzerine

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Beni Aranıza Alın Diye Yalvarıyorum

Beni Aranıza Alın Diye Yalvarıyorum

Ozan Doğulu ve Model grubu kendi çizgilerini aştı, “Dağılmak İstiyorum” şarkısında müzikal işbirliği yaparak bir sürprize imza attı. Bir yılbaşı konserinde tanışıp kısa sürede kaynaşan ekip için bu işbirliği bir ilk ama son olmayacak gibi görünüyor.

Ozan Doğulu’yla yaptığınız düet sanki biraz Model’in tarzının dışında olmuş gibi...

 • Can Temiz: Zaten amacımız farklı bir iş yapmaktı...

Peki nasıl doğdu bu proje?

 • Can Temiz: Bir konserde Ozan’la bir araya geldik, sonra “Hadi birlikte bir şeyler yapalım” dedik.

Sonuçta Model’in belli bir tarzı var, bu değişiklik kararı gözünüzü korkutmadı mı? - Can Temiz: Hep aynı şeyi yapamayız ki.

Aynı şeyi yapmanızdan değil tarz açısından bir istikrardan söz ediyorum...

 • Can Temiz: Yok, zaten birden bire çizgi dışına çıkıp sürekli böyle şarkılar yapmayacağız. Açıkçası “Model bir albüm yaptı ama her an her tarzda şarkıyı yapabilir”i insanların görmesini istedik. Önemli olan bizi neyin heyecanlandırdığı... Heyecanlandığımız sürece kafamıza esen her tür müziği yapabiliriz.

Yeni albümde nasıl farklılıklar olacak?

 • Can Temiz: Elektronik müziği çok seviyoruz biz. Yeni albüme de elektronik sound hâkim olsun istiyoruz. Şubat sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz, bakalım.

MODEL’İ KARDEŞİM GİBİ HİSSETTİMOzan Bey, bu işbirliğinin hikayesini bir de sizden dinleyelim.

 • Ozan Doğulu: Biz bir yılbaşı konserinde tanıştık. Açıkçası onlara çok ısındım, kardeşim gibi hissettim. Bir şeyler yapalım diye konuştuk, Can ertesi sabah arayıp “Abi şarkı hazır” dedi. Şaşırdım. Fatma şarkıyı okuyunca da “Benim aklımdan geçen, size de ters gelmeyecek bir şarkı” dedim.

Bu arada sizin albüm ne durumda?

 • Ozan Doğulu: Benim albüm biraz gecikti. Birkaç şarkı ekliyorum. Altı-yedi tane bitmiş şarkım var, üzerine birkaç şarkı daha ekleyip çıkaracağım. Muhtemelen 13 Ocak’ta piyasada...

 • Ozan Doğulu: Benim doğum günüm... Bir de 13 uğurlu rakamımdır.

Kimlerle çalışıyorsunuz peki?

 • Ozan Doğulu: Kenan (Doğulu), Ajda (Pekkan), Sezen (Aksu), Burcu Güneş, Mustafa Ceceli, Yonca Lodi, Bengü, Ziynet Sali...

ELİME MİKROFON ALINCA HEYECANDAN GEBERİYORUMSiz ne zaman şarkı söylemeye başlayacaksınız?

 • Ozan Doğulu: O konu çocukluğumdan beri konuşuluyor ama bana hiçbir zaman şarkı söylemeyecekmişim gibi geliyor. Aslında birçok şarkıda küçük vokallerim var, stüdyoda o işi seviyorum ama... Ama işte...

O konuda yeteneğiniz olduğuna inanıyor musunuz?

 • Ozan Doğulu: Tabii ki... Çocukken de söylüyordum. Veya stüdyoda öyle bir söylerim ki “vay be” dersiniz. Ama o istekle alakalı. Bana piyano ver, sabaha kadar çalayım mesela. Şarkı söylemekse bana göre bir şey değil. Zaten mikrofonu sevmem, konuşmayı bile sevmem. 40 senedir sahnedeyim, hâlâ mikrofonu elime alınca heyecandan geberiyorum.

Yeni albümleriniz hep böyle başkalarının şarkıları üzerinden mi gidecek?

 • Ozan Doğulu: Kafamda o kadar çok şey, o kadar çok proje var ki, yetişemiyorum. Esasen piyanistim, aranjörüm, besteciyim ama 15 senedir DJ’lik olayına merak saldım. Hepsinin yeri, hepsinden aldığım haz farklı.

GRUP ÜYELERİ OLAYSIZ DAĞILDISiz model dinliyor muydunuz?

 • Ozan Doğulu: Ben tanıştığımda yeni çıkmış sayılırlardı. İlk “Değmesin Ellerimiz” şarkılarını dinlemiştim. Enerjilerini ilk gördüğüm anda sevdim. Yalvarıyorum beni gruba alın diye almıyorlar.

Yeni çıkacak albümde de olur mu Model’le bir çalışma?

 • Ozan Doğulu: Bunu yaptık bitti, şimdi başka ne yapabiliriz diye düşünüyorum ben de zaten...

Model’in karar mercii hep Can Bey midir? - Fatma Turgut: Hep birlikte konuşup karar veriyoruz ama top genelde Can’da oluyor, çünkü şarkıları yapan o...

Sizin Model olarak bir komün yaşama durumunuz vardır, hâlâ öyle misiniz, hep birlikte mi yaşıyorsunuz? - Fatma Turgut: Yok, olaysız dağıldık.

 • Okan Işık: İstanbul’a geldiğimizde fazla paramız yoktu, tek bir evde kalmak hem müzikal ilerleyiş açısından iyiydi hem de işleri kolaylaştırıyordu. Üç sene aynı evde kaldık. Ama yaş ilerleyince herkes kendi evine yerleşmek istiyor tabii.

ŞU AN BULUNDUĞUMUZ YER BİR HAYALDİYola çıkarken kurduğunuz hayaller gerçek oluyor mu?

 • Okan Işık: Hayal kurmadan bu işlere başlamaz kimse... Ama açıkçası benim hayallerimin biraz daha süresi vardı, umduğumdan kısa sürede gerçek oldular. “Diğer Masallar” albümümüz beklentimizin üstünde bir başarı sağladı mesela...

Bu hızlı gelişme karşısında bocaladığınız oldu mu? - Fatma Turgut: Çok büyük değişiklikler olmadı hayatımızda, olduğu gibi yaşamaya devam ediyoruz. Aslında onların başka bir solisti vardı ve benim “şarkı söyleyeyim, bir grubum olsun” gibi hayallerim yoktu. Bir bakıma beni onlar sürükledi bu işe. İyi ki de yaptılar. Daha yapacağımız çok şey var gibi geliyor. Şu an bulunduğumuz yer benim için bir hayaldi ve gerçek oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulKenan DoğuluSezen Aksu
Görüş Bildir