Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bedene Değil Beyne Tutkun Olan Sapyoseksüeller Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şey

165bPAYLAŞIM

‘’Salak’’ insanlara katlanamadığınız olur mu? 

Aynı ortamda bulunmaktan haz duymadığınız anlar, zorlukla geçirilen dakikalar yaşar mısınız sık sık?

Cevabınız ‘evet’ ise eğer, siz de bir sapyoseksüel olabilirsiniz...

#1

Toplum tarafından kanıksanmış normların dışına çıkarak, karşısındaki insanın bedeninden ziyade beynine duyulan hayranlık hissine sahip olan insanlardır, sapyoseksüeller.

#2

Olaylara toplumsal kabullenmişliklerin dışında bir bakış açısıyla bakarlar, toplumca kabul görmüşlük olsa dahi bir fikri kendi filtrelerinden geçirmeden zihinlerine ekmezler.

#3

İnsanların sorgusuz sualsiz girdikleri toplumsal kalıpların içine girmeyi kabul etmezler.

#4

İnce zekaları sayesinde derin düşünen, olaylara bambaşka açılardan yaklaşabilen insanlardır.

#5

Onlar için karşılarındaki insanın ne kadar bilgiyle yüklü olduğundan ziyade o bilgiyi ne derece efektif ve yerinde kullandıkları önemlidir.

#6

Sapyoseksüel olan kişiler için en önemli şeylerden birisi de karşıdaki insanın sahip olduğu özgüvendir. Edinilen bilgi ve birikimin gözlerde yaratacağı özgüven dolu bakışları görmek isterler, kalbe giden yol onlar için orasıdır, gözlerden yayılan güven dolu ışıklardır.

#7

Ayrıca bu insanlar güce taparlar, çünkü bilirler ki bilgi en önemli güçtür. Zeka da onlar için güce ulaşacak bir araçtır.

#8

Fazlasıyla ayrıntıcıdırlar, karşısındaki insanın bir cümlesini kurarken kullandığı ince zekayı yakalayıp, hayranlık duyarlar.

#9

Öz farkındalıkları oldukça yüksektir ve bu nedenle kendi hal ve hareketlerinin gereğinden çok farkında olurlar, diğer insanların fark bile etmeyeceği hareketlerini sanki çok garipmiş gibi düşünebilirler.

#10

Başka insanların ‘’salak’’ ya da ‘’akıllı’’ dediği insanları kendileri ölçüp, tartarlar. Çünkü bilirler ki toplumda bir insanın salak ya da akıllı addedilmesi sadece zekasına bağlı değildir, çoğu kez bedensel artı ya da eksileri de hesaba katılmıştır.

#11

Kişinin en önemli cinsel organının beyni olduğunu bilirler, birisinden etkilenmek için kendi zekalarından daha üstün bir zekayı arar dururlar.

#12

Bu kişiler kelimelerle sevişir, oynarlar onlarla; zevk alırlar karşılarındaki insanı manipüle edebilmenin getirdiği yoğun hazdan.

#13

Toplumca kabul görmüş ‘seksi’ kavramının bedenden ibaret olmadığının, aslında bu kavramın içinin bilgi ve zeka ile dolu dolu olduğunun bilincindedirler.

#14

Genel olarak insanlar tarafından anlaşılamadıkları için kibirli ya da doyumsuz olarak tabir edilirler.

#15

Son olarak bu insanlarla alakalı bilinmesi gereken bir şey daha vardır ki belki de en önemlisidir, toplum tarafından anlaşılır olmak gibi hastalıklı bir güdünün ardı sıra koşmazlar!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bruhperson616

Onedio'da zaman geçiren birinin sapyoseksüel olmasının ihtimali yok.

lumberjake

Kime göre, neye göre? Biraz açıklasana kardeş.

sadpony

Merak ettiğim şey, sapyoseksüel bireylerden bahsederken neden asosyalite ve karanlığı çağrıştıran imgeler kullanılıyor? Spesifik olarak siyah beyaz renkler kullanılıyor. Bu bana çok ilginç geliyor açıkçası. Kendimi sapyoseksüel olarak tanımlıyorum. Dünyam gayet renkli. Çevreme karşı açık ve sosyal bir bireyim. Klişeleri yıkalım mı artık, ne dersiniz?

miralayra

Tespit doğru . Ama sonra , kendini sapyoseksüel olarak tanımlayan arkadaşları düşündüm cidden gotik tiplerdi :)

noblesseraizel

Saygı duyuyorum ama düzeltmek istediğim yerler öncelikle sapyoseksüeller genel anlamda kibirli olur bu da bir asosyallik oluşturur ama beceremez diye değil istemez sadece. Belli bir seviyeyi kriter olarak belirlediği için o seviyenin altındaki kimse yaklaşamaz çemberine bunu yalnızca romantik ilişki için değil arkadaşları seçerken de uygularlar. Bu yüzden genel anlamda siyah beyaz dünyalarında 2 - 3 ahbaplari olur o kadardır sosyal hayatları. Aslında tespitleri büyük oranda doğru. Size gelince muhtemelen bir yatkınlık var ama tam anlamıyla sapyoseksüel değilsiniz gibi çünkü renkli ve sosyal kavramları ile zıt sayılır.

sadpony

Genelgeçer yargılarınızı bir kenara bırakırsak kendi düşünlerinizle oluşturduğunuz bir sapyoseksüel birey imajına yönelik usavurmanızı gayet saygı çerçevesinde karşılıyorum. Ancak söyledikleriniz daha çok narsist kişilik bozukluğu olan megaloman bireylerin taşıdığı özellikler gibi geldi (yanlışım varsa düzeltmenizi rica ediyorum.) Ha şunu diyebilirsiniz, "Sapyoseksüeller arasında narsist bireyler de var. Bu bireyler; şu şu özelliği taşır" Narsist bir birey olmadığımı düşündüğümden dolayı savlarınıza katılmamaktayım. Yine de yorumumla ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

damnd

Neçe Sapyo ablalar gördüm yakışıklı kucaklarda zıplayan. Bırakın şimdi ya :D

freyaspellman

YA NE ALAKA NE ALAKA

Görüş Bildir