Bedelli Askerlik Yapıp Filistin'e Asker Göndermek İsteyen Fatih Erbakan'a Gelen Aşırı Haklı Tepkiler

6.4bPAYLAŞIM

Her olayda da askerleri öne atmayın yahu!

Bildiğiniz gibi Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan 2012 yılında yani 33 yaşındayken 30 bin liralık başvuru ücretini peşin ödeyip "bedelli askerlik" yapmıştı.

Eğitimi nedeniyle askerlik görevini sürekli erteleyen Erbakan, bedelli askerlik hakkından yararlanarak siyasi yaşamındaki bu büyük engeli de böylece sonlandırmıştı.

Evlenip hayatını kurup daha sonra da 33 yaşında parasıyla askerlik yapan Erbakan, İsrail'in Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmesi ve ardından gelişen olaylarla ilgili askerleri de ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada İsrail'in Filistin'e saldırılarına ilişkin "Kudüs'e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere acilen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) öncülüğünde 'Barış Gücü' oluşturulmalıdır" dedi.

Şu ifadeleri kullandı: "Gün artık konuşma günü değil, icraat günüdür. İslam İşbirliği Teşkilatı, Türkiye'nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalıdır. Filistin Devleti'nin talebiyle, Filistin Devleti'nin başkenti Kudüs'e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere acilen TSK öncülüğünde bir barış gücü oluşturulmalıdır. Bağımsız devletlerin kendi topraklarına yabancı güçleri davet etmesi uluslararası bir haktır ve bu hak Filistin Devleti tarafından acilen kullanılmalıdır. Oluşturulacak Barış Gücü'ne en büyük desteği ve katılımı da TSK sağlamalıdır" 

Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Fatih Erbakan: 'Kudüs İçin Acilen TSK Öncülüğünde 'Barış Gücü' Kurulmalı' - onedio.com
Fatih Erbakan: 'Kudüs İçin Acilen TSK Öncülüğünde 'Barış Gücü' Kurulmalı' - onedio.com

Erbakan'ın bu çağrısı karşısında insanlar sert tepki gösterip, çok istiyorsa kendisinin Filistin'e gidebileceğini söyledi.

Siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-cavus

Adam sanki hırsızlık yapmış! Adam bedelli yapmış diye Kudus'e asker gönderilmesi gerektiğini söylemesinin neresi yanlış? Afganistan'da askerimiz var gönderenler askerlik yapmış diye doğru mu yapmış

lord-aglarion

kendisi birkaç aylığına askere gidip bu ülkenin her vatandaşı gibi temel askeri eğitimini alıp vatanına hizmet etmek istemezken bu ülkenin askeri ile ilgili yorum bile yapamaz. Eğer vatanını, dinini çok seviyorsa lafla değil icraatle gelsin, askerliğini yapsın

ahmet-cavus

Adam sanki hırsızlık yapmış! Adam bedelli yapmış diye Kudus'e asker gönderilmesi gerektiğini söylemesinin neresi yanlış? Afganistan'da askerimiz var gönderenler askerlik yapmış diye doğru mu yapmış!

tevfik-serez-mcmvii

mehmetçik gtünüz değildir. keyfiniz çatsın diye oraya buraya veremezsiniz.

grandport

olay Filistin olayı değil.. onların içine girme olayı..

bombilibom

hep diyorum bunlar hep mobil strateji oyunları yüzünden. asker çıkara tıkayıp savaşa yolla öğrenip gerçektede yapabileceğini sanan bir kitle var

Görüş Bildir