Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bedelli Askerlik İçin 18 Bin TL Verilir mi?

-

İşte Bedelli Askerlik Fiyat Performans Değerlendirmesi...

Bedelli Askerlik deyip durduğumuz şu mübarek 2014 yılında nihayet müjdeli haberi Başbakan Davutoğlu verdi. Davutoğlu dün yaptığı açıklamayla Bedelli'ye giden yolu tarif etti.

'Yaş 25 Bedel 15' sloganıyla çıktığımız bu zorlu maratonda Başbakanımız Sn. Davutoğlu 'Yaş 28 Bedel 18' diyerek son noktayı koydu.  7'den 70'e herkesin beklediği bedelli askerlikte(askerliği yapacak kişinin eşi dostu, akrabası, çoluğu çocuğu...) aldığımız bu kutlu haberle hesap kitap yapmaya başladık.

Başbakanımızın verdiği bilgiye göre 1 Ocak 1988 tarihinden önce doğmuş her Türk vatandaşı bedelli askerlikten faydalanabilecek. (1988'liler çok üzüldü...)  Bundan önceki bedelli askerlik tutarı 30 bin TL idi. Bu sefer hükümetimiz sürümden kazanmak için 18 bin TL gibi bir fiyat belirlemiş gibi duruyor. 

Şimdiden hesap kitap yapmaya başlayan 27 yaşını doldurmuş ve 28'den gün almış vatandaşlarımızın kafası bir hayli karışık. Kafaları karışık çünkü aşağıdaki soruya cevap bulmakta zorlanıyorlar.

''Bedelli askerlik için 18 bin TL verilir mi? '' 

Sizi kırmadık ve bu sorunun yanıtını aramak için askerlik yapan vatandaşlarımız ile görüştük. Bu hesabı ortalama 2000TL maaş alan ve askerliğini kısa dönem yapmayı düşünen bir vatandaşımıza göre yaptığımızı belirtmekte fayda var...

canlı haber

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluBaşbakanBedelli AskerlikKitap
Görüş Bildir