BDP ve Hükümetin ‘Mekanizma’ Görüşmesi

 > -

BDP ve Hükümetin ‘Mekanizma’ Görüşmesi

BDP ve Hükümetin ‘Mekanizma’ Görüşmesi

BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken önceki gün Meclis’te İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Meclis’te bir araya geldi.

Görüşmeyle ilgili dün gazetecilerin sorularını yanıtlayan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, siyasi atmosferin gerilmesi nedeniyle görüşme ihtiyacı duyduklarını belirterek, görüşmenin ana konusunun Lice’deki olaylar olduğunu söyledi. Bundan sonra yapılacak eylemlerle ilgili engelleyici bir tutum takınılmamasını istediklerini anlatan Kışanak, “çatışma ortamı yaratan polis tutumunu, yerel yöneticilerin tutumunu engellemeleri gerektiğini ifade ettiklerini” söyledi.

Tatile girmek yanlış

Meclis’in önemli bir süreç varken tatile girmesini doğru bulmadıklarını söyleyen Kışanak “Birlikte bir komisyon, bir diyalog, grup başkanvekilleri arasındaki istişare mekanizması olarak bir mekanizma kuralım. bundan sonraki süreci doğru işletelim diye bir öneriyle gittik. Onlar da bu öneriyi ciddiye aldıklarını, değerlendireceklerini ifade ettiler” dedi. Kışanak, görüşmede hükümet yetkilileri de bu konunun üzerinde duracaklarını, tartışacaklarını ve bu konuda bir çalışma ortamı yaratılması için bir yaklaşımı olacağını ifade ettiklerini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiGültan KışanakLiceMuammer GülerPolis
Görüş Bildir