BDP Panelinde: Bir Kare Dört Detay

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

BDP Panelinde Bir Kare Dört Detay

Dün Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi'nde düzenlenen 'Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşam' adlı panele BDP'li vekiller katıldı. Panelin düzenlendiği spor salonunun duvarına Türk Bayrağı, Atatürk posteri, PKK terör örgütünün elebaşı Öcalan'ın fotoğrafı ve PKK’nın renklerini simgeleyen bayrağın asılması dikkat çekti.

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak beraberinde İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Batman Milletvekili Ayla Akat ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ile birlikte Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi'nde düzenlenen 'Demokratik Kurtuluş ve Özgür Yaşam' adlı panele katıldı.

Siverek Spor Salonu’nda düzenlenen ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı panele gelen BDP’liler; PKK ve Öcalan lehine atılan sloganlar ile karşılandı. Türk Bayrağı, Atatürk posterinin yanı sıra PKK’nın renklerini simgeleyen bayrak ile terör örgütü elebaşı Öcalan'ın fotoğrafları asılan salonda kalabalığa konuşan Gültan Kışanak, çözüm sürecine ilişkin değerlendirme yaptı.

''ÇÖZÜM SÜRECİNİ ÖCALAN BAŞLATTI'

Çözüm sürecinin PKK elebaşı Öcalan tarafından başlatıldığını iddia eden Kışanak, şunları söyledi:

"Geçmişte yaşadıklarımıza, aldığımız cezalara boyun eğseydik, ne diyalog ne de barış olurdu. Sayın dediğimiz için cezalar aldık. Bedeller ödedik ama bugün işte bunu kutluyoruz. Bu sürecin başlamasında en büyük rol Öcalan’ındır. Kendisi topluma karşı tarihi sorumluluğunu yerine getirmek için çözüm sürecini başlattı. Bu mücadelede ağır bedeller ödedik, büyük acılar çektik, zor günler geçirdik, ancak bunların tamamı halkın özgürlük yürüyüşü olmuştur. Halka güvenerek özgürlük yürüyüşümüzü sürdürmeye devam edeceğiz. Yıllarca sordular 'Kürt halkı ne istiyor?' diye. Ama bugün Kürt halkının ne istediği açıktır. Kendi toprağında dili ve kültürü ile yaşamak istiyor. Sayın Öcalan’ın çağrısı üzerine gerilla tarihi bir karar aldı. Tarihi bir yürüyüş başlattı. Buradan tarihi kararlarını ve yürüyüşünü selamlıyoruz. Güle güle gitsinler, selametle gelsinler. Barış için gittiler, barışın ve özgürlüğün olduğu bir ülkeye gelsinler. Artık savaş bitsin demokrasi ve özgürlük gelsin. Şimdi artık bu ülkede eksik olan ve toplumsal barışımızı bozan demokrasiyi getirmek için sizlerle birlikte kimliğimizi ve demokrasiyi rafa kaldıran herkesle mücadele edeceğiz bunu değiştireceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanBarış ve Demokrasi PartisiGültan KışanakİstanbulŞanlıurfaSavaşTerör
Görüş Bildir