BDP'lilere 'O. Çocukları' Diyen Erol Köse Hakkında Takipsizlik Kararı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

BDP'lilere 'O. Çocukları' Demek Suç Değilmiş!

BDP'lilere 'O. Çocukları' Demek Suç Değilmiş!

23 Nisan Kutlamalarını boykot eden BDP'lilere, twitter'daki hesabında "o. çocukları" diye hakaret eden müzik yapımcısı Erol Köse için takipsizlik kararı verildi.

Müzik yapımcısı Erol Köse bu yıl yapılan 23 Nisan kutlamalarını boykot eden BDP’lileri kendisine ait twitter hesabında yayınladığı mesajlarda hakaretlerde bulundu. Köse, yayınladığı mesajında kutlamaya katılmayan BDP’liler için “o.. çocukları” ifadesini kullanarak, “BDP 23 Nisan kutlamalarına katılmama kararı almış. İsabet olmuş. Atatürk 23 Nisan’ı Türk çocuklarına armağan etmişti, o... çocuklarına değil” dedi. Yayınlanan bu mesajlar nedeniyle Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi, Köse hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik aşağılama ve hakaret” suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

İFADESİ BİLE ALINMADI

Suç duyurusunda, Köse’nin mesajıyla ırkçılık yaptığı öne sürülerek “TBMM’de grubu bulunan bir siyasi partinin ismini anarak küfür ve hakaretlerde bulunulması toplumda ciddi rahatsızlık yaratmıştır. Şüpheli bu yorumu sonucu tahrik ortamı oluşturarak sosyal medyada ırkçı yorumların artmasına neden olmuş, kamu güvenliğini tehlikeye düşürmüştür. Kürtler başta olmak üzere diğer halklardan ve etnisite insanları aşağılamıştır” demişti. Savcılık suç duyurusunun üzerinde 8 ay geçtikten sonra şüpheli Erol Köse’nin ifadesini bile almaya gerek görmeden takipsizlik kararı verdi.

SUÇ YOKMUŞ

Savcı takipsizlik kararında ilginç değerlendirmelerde bulunarak şunları belirtti: “Bahsedilen eylemde somut olarak halkın bir kesimini aşağılama ve kin ve düşmanlığa tahrik etme suçlarının oluşmadığı ortada. TCK 126. (Mağdurun belirlenmesi) maddesi uyarınca mağdurun belirlenmesinin de mümkün bulunmadığı gibi Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) bir hükmi şahsiyet olduğu, TCK’nın 125/1. (Hakaret suçu ile ilgili ) maddesinde ise suçun mağdurun ise özel şahıs olabileceği açıkça hakaret ifade edildiğinin kanaat olunduğu, şüpheli hakkında atılı suçlamalardan dolayı kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBarış ve Demokrasi PartisiTürkiye Büyük Millet MeclisiTwittermüzik
Görüş Bildir