'Şahin'den Kurtulduğumuz İçin Şükrediyoruz'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

BDP'li Buldan: 'Şahin'den Kurtulduğumuz İçin Şükrediyoruz'

BDP'li Buldan: 'Şahin'den Kurtulduğumuz İçin Şükrediyoruz'

BDP'li Pervin Buldan, "İdris Naim Şahin bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir, beladır, ondan kurtulduğumuz için şükrediyoruz" dedi.

TBMM - BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, düzenlediği basın toplantısında, HADEP yöneticileri Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz'in kaybolmasının 12. yılı olduğunu belirterek, Ergenekon soruşturmasının Fırat'ın doğusunda işlenen insanlık suçlarını kapsamadığı sürece, Türkiye'nin aydınlık geleceğe kavuşamayacağını kaydetti.

BDP olarak TBMM'ye faili meçhul cinayetlerle ilgili verdikleri çok sayıda araştırma önergesi olduğunu anımsatan Buldan, şimdiye kadar AK Parti'nin oylarıyla bu önergelerin reddedildiğini, böyle bir komisyonun kurulmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Kabine revizyonu ile ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Buldan, 4 yeni bakana görevlerinde başarılar diledi.

Barış sürecinde özellikle İçişleri Bakanı'nın görev ve sorumluluğunun çok büyük olduğunu belirten Buldan, “Herkesin mutlu, huzurlu, güvenli şekilde yaşayabileceği ve Güneydoğu'da barış güvercinleri uçurtulacağını ifade eden Güler'in, bu süreçte iyi bir sınav vermesi gerekir. Barış sürecinde herkes rolünü oynamalıdır. Gazsız, bombasız, müdahalesiz bir süreç istiyoruz. Milletvekillerinin coplanmadığı, halkın, gazetecilerin, hukukçuların, öğrencilerin tutuklanmadığı, sivil toplum örgütlerine baskıların olmadığı bir süreç Güler'e iyi puan kazandıracaktır” diye konuştu.

“İdris Naim Şahin bu ülkenin başına gelebilecek en büyük felakettir, beladır, ondan kurtulduğumuz için şükrediyoruz. Bir daha Allah, Şahin'in yüzünü bize göstermesin” ifadesini kullanan Buldan, “Tabii Muammer Güler de halkımıza takla attırmasın, amuda kaldırmasın, bıraksın gaz bombaları yetim kalsın” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiErgenekonMuammer GülerTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir