Öcalan İle Sürpriz Görüşme

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

BDP Heyeti İmralı'ya Gitti

BDP Heyeti İmralı'ya Gitti

Devlet ile Öcalan arasında yapılan mütabakat gereği İmralı'ya gitmesi beklenen heyet bugün adaya gitti. Heyette, Ahmet Türk, Ayla Akat ve Meral Danış Beştaş vardı.

Devlet ile İmralı arasında görüşmeler yapıldığı günlerdir konuşuluyor. Bugün basında yer alan iddialara göre Öcalan ile devlet arasında bazı konularda mütabakat sağlandı. Mütabakata göre İmralı'ya yakın zamanda bir heyetin gitmesi gerekiyordu.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre beklenen heyet bugün İmralı'ya gitti ve Öcalan ile görüşmelerde bulundu.

İddiaya göre BDP milletvekili Ayla Akat Ata, BDP Genel Başkan Yardımcısı avukat Meral Danış Beştaş ile bağımsız milletvekili ve DTK eşbaşkanı Ahmet Türk, bu sabah saat 8.00 sularında Ataköy Marina'dan Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı'ya gitti. Üç kişilik heyet saat 15.00 sularında İstanbul'a döndü.

Haberin Tamamı İçin:

Öcalan İle Sürpriz Görüşme

Öcalan İle Sürpriz Görüşme

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Batman milletvekili Ayla Akat Ata'nın bugün İmralı adasında Abdullah Öcalan ile görüştükleri ve Ada'dan döndükleri belirtildi. BDP'nin Türk ve Akat ile görüştükten sonra bir değerlendirme yapacağı ve görüşmeye ilişkin açıklama yapılıp yapılmayacağına sonra karar vereceği belirtildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüşmelerin sürdüğünü açıklamasından sonra gündeme gelen BDP'nin İmralı ziyareti bugün gerçekleşti. Dün Ankara'dan İstanbul'a geçen DTK Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ile BDP'nin avukat olan Batman Milletvekili Ayla Akat'ın bugün İstanbul'dan İmralı adasına gittikleri ve Abdullah Öcalan ile görüşüp adadan döndüklere bilirtildi. Gün boyu yaşanan bu gelişme ile ilgili hiç bir BDP yetkilisi açıklama yapmezken, adadan dönen Türk ve Akat ile BDP'nin görüşeceği ve görüşmeye ilişkin açıklama yapılıp yapılmayacağına sonra karar verileceği belirtildi. BDP ve PKK'nın Avrupa sorumluları Başbakan'ın açıklamalarından sonra İmralı'dan gelecek olan haber ve açıklamaların kendilerini bağlayacağını açıklamışlardı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanİmralıİstanbulMardinRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir