Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bayramda Küçük Arkadaşlarımıza Bir Kalem Bir Silgi de Olsa Destek Olmaya Ne Dersiniz?

 > 
267PAYLAŞIM

1. "Küçük Arkadaşım" projesi, ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye malzemeleri ulaştırmak için kurulmuş bir dayanışma ağı.

Neden projeyi başlattıklarını şu satırlarla anlatıyorlar: 

"Neden mi?
Unutamadım o yüzden...
Kalemimi serçe parmağımın boyu kadar kullanmayı,
Silgimi dişlerimle koparıp arkadaşımla paylaşmayı,
Umutlarımı,
Yaşam şartlarımı
Unutmadım o yüzden !!!"

2. Bu projeye destek vermeniz çok kolay. Öncelikle bir zarf alıyorsunuz ve içini doldurmaya başlıyorsunuz.

3. 3 adet kurşun kalem, 1 adet kırmızı kalem, birer çizgili ve kareli defter, kalemtraş ve silgi koyduğunuz zarfa küçük bir not iliştirerek, küçük arkadaşınıza yolluyorsunuz.

4. İhtiyacı olan öğrenciler ile bağışçılar arasında köprü kuran bu proje, hem köy öğretmenlerinden hem de bağışçılarının her türlü yardımına açık.

5. Ayrıca sizleri kolileme ve kargolama çalışmasına da bekliyorlar :)

6. Kuruldukları ilk seneden kalan fotoğraflarda zarfları ulaşmış çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyor.

7. Kuruldukları ilk sene 1978, ikinci sene 3543 adet zarf hazırlayarak binlerce çocuğun yüzünü güldüren Küçük Arkadaşım’ın kurucusu Yusuf Erol, site üzerinden yürütülen çalışmanın bir kampanya değil, ‘çocukları mutlu etme projesi’ olduğunu söylüyor.

8. 30 Ekim'e kadar destek bekliyorlar. Hazırladığınız zarfları, www.kucukarkadasim.org adresinde belirtilen toplama noktasına iletebilirsiniz.

9. Bayramda birkaç çocuk yüzü güldürmek isterseniz tam zamanı! :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anil-kilicli

- Bana bak çarıklı sensin! +Bana mı dedin? - Evet sana sana sana hepinize be! Rezil, iğrenç yaratıklar. Hiç mi insanlık yok sizde hea? Nedir bunlar hea, nedir? Nasıl yollarsınız bu pislikleri o tertemiz insanlara? Onlar kitap istiyor, kalem istiyor, okul istiyor, okumak istiyor. Onlara yardım elinizi uzatacağınıza bir de utanmadan, sıkılmadan alay ediyor, küçük görüyorsunuz. Asıl alay edilecek, küçük görülecek birileri varsa o da sizlersiniz. Hiçbir işe yaramayan, asalak gibi yaşayan sizler! Utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz!

canselylnz

İzmir'de neresi olucak acaba bilen var mı?

ilmare

ben internet sitelerini inceledim epey de öyle şehir şehir ayrılmıyor bildiğim kadarıyla,istenenleri zarfa kendiniz doldurup belirtilen adrese göndermeniz yeterli. gönüllü çalışmalar İstanbul'da olmuş

canselylnz

anladım çok teşekkür ederim:))

kartacali

ellerine sağlık emegi geçenlere...... ama ülke düsünün bir bardaga 1000 lira veriyor diğer tarafta cocukları kaleme muhtaç

Görüş Bildir