Trafik Bayram Tatiline Çıktı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Bayram Trafiğine Dikkat!

Bayram Trafiğine Dikkat!

Her bayram olduğu gibi Perşembe günü başlayacak olan ve 29 Ekim Cumhuriyet başkanı tatili ile birleşmesiyle 5 güne çıkan Kurban Bayramı tatili nedeniyle İstanbulluların yarından itibaren yine yollara dökülmesi bekleniyor.

Arefe olan yarın başlayıp bayramın birinci günü kurbanların kesilmesinden sonra da devam etmesi beklenen trafik yoğunluğu nedeniyle bir dizi önlemler alındı.

TEM'DE VE DİĞER YOLLARDA ONARIM YOK

Karayolları ekiplerinin, özellikle İzmit-Gebze arasında 1 Ekim'de başlatıp 18 Ekim'e kadar sürdürdüğü ve İzmit-Gebze yolculuğunu çileye dönüştüren asfaltlama çalışması 18 Ekim'de sona erdi. Bu süre içinde sadece İstanbul istikametinde çalışma yapan Karayolları bayram nedeniyle aynı hattın İzmit istikametindeki çalışmaları ileri bir tarihe bıraktı. karayolları bayram süresinde TEM Otoyolu'nde hiç bir onarım çalışması yapmayacak ve tüm şeritleri açık tutacak.

İstanbul'dan Bursa ve İzmir istikametine gidecek olan ve Gebze Eskihisar iskelesinde feribot sırabı beklemek istemeyen sürücülerin geçiş güzergahı olan E-130 Karayolu'nun İzmit-Yalova arasında ise en sorunlu olan bölge Gölcük geçişi. Gölcük-Değirmendere arasında yaptırılmakta olan köprü ve viyadük çalışmaları nedeniyle yol aniden daraldığından ilçe merkezinden itibaren normal günlerde de özellikle akşam saatlerinde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Gölcük geçişinden sonra Yalova'ya kadar yol tamamen açık.

İDO'DAN ESKİHİSAR'A 16 GEMİ

Bir süredir Negmar adlı firmanın da seferlere başlayacağını açıklamasıyla tartışma yaşanan Gebze-Eskihisar ile Yalova Topçular arasındaki feribot hattında ise İDO normal günlerde 8 ile 10 arasında değişen gemi sayısını yarından itibaüren 16'ya çıkaracak. Özellikle Eskihisar istkelesinde yıoğılmaların önlenmesi için "Doldur-boşalt" sistemi ile sefer yapacak olan gemiler bekleme yapmayacak.

TRAFİK YETKİLİLERİNDEN ÖNEMLİ UYARI

Trafik yetkilileri yarın ve bayramın ilk günü bölgede yağış beklendiğinden, araç sürücülerinin başta TEM olmak üzere diğer geçiş noktalarında daha dikkatli araç kullanmalarını, aşırı sürat yapmaktan kaçınmalarını istedi. TEM Otoyolu'nun Dilovası geçişi, Hereke-Körfez geçişi ile İzmit geçişindeki tünel, viyadükler ve Bekirdere Rampası'nın da dikkat edilmesi gereken noktalar olduğunu hatırlatan trafik yetkilileri, tatil döjnüşünde de aynı noktalara dikkat edilmesini istediler.

Mustafa BAĞDİKEN/ İZMİT(Kocaeli),(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bayram Trafiği İle Yağmur Birleşti... İstanbul Kilitlendi...

Bayram Trafiği İle Yağmur Birleşti... İstanbul Kilitlendi...

Bayramı İstanbul dışında geçirmek isteyen ve arefe gününün de tam gün tatil ilan edilmesini değerlendirenler bu akşam saatlerinden itibaren yola çıkmaya başladı. Saat 16.30'dan itibaren TEM Otoyolu'nun Çamlıca gişelerinden itibaren İzmit istikametine doğru yoğun bir trafik akışı başlarken, aynı saatlerde Bursa ve İzmir istikametine gidecek olanlar Gebze Eskihisar'daki feribot iskelesine akın etti. Şu saatlerde 16 feribotun doldur-boşalt yöntemiyle bekleme yapmadan sefer yapmasına rağmen iskele meydanı araçlarla dolduğu gibi gişelerden itibaren de Gebze'ye doğru uzun kuyruk oluştu.

İDO yetkilileri bu yoğunluğun arktarak devam etmesini bekle...

Haberin Tamamı İçin:

TEM'de Bayram Yoğunluğu Başladı

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar, TEM Otoyolu'nun Bolu ve Kocaeli bölümünde yoğunluğa neden oluyor.

Bayram tatilinin ilk gününde araçlarıyla yolculuğa çıkan vatandaşlar, TEM Otoyolu ve D-100 karayolunun Ankara istikametinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Otoyolun Gültepe mevkisinde yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik akışı zaman zaman durma noktasına gelirken, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri de karayolunun değişik noktalarında görev yaparak, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

TEM Otoyolu'nun Bolu kesiminde ise İstanbul yönünde trafik akışı normal seyrederken, Ankara istikametinde yoğunluk yaşanıyor.

Değişik noktalarda kontrol noktaları kuran polis ekipleri, sürücülere, yavaş ve dikkatli gitmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Yetkililer, araç yoğunluğun akşam saatlerine doğru artmasını beklediklerini bildirdi.

Milas-Bodrum Havalimanı'nda bayram yoğunluğu

Bayram tatilinin 6 gün olarak açıklanmasının ardından Milas-Bodrum Havalimanı'nda Kurban Bayramı tatili yoğunluğu yaşanıyor. Havayolu firmaları ise gelen talepleri karşılamak için ek seferler düzenliyor.

Polis ceza kesmedi, salep dağıttı

Burdur-Antalya karayolunda denetimlerini sürdüren Bucak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'ne bağlı trafik ekipleri, ''Güvenli Yolculuk İçin 10 Dakika Mola'' projesi kapsamında durdurdukları sürücülere ve araçlarda bulunanlara salep ikram ediyor.

Bodrum'da polisten sürücülere ''şekerli'' uyarı

Bodrum'da polis ekipleri, bayram tatili dolayısıyla gerçekleştirdiği trafik denetlemelerinde sürücülere şeker ve trafikte uyulması gereken kuralların yer aldığı broşür dağıttı.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Trafik Bayram Tatiline Çıktı

İstanbullular’ı zaman zaman çıldırtma noktasına getiren şehir içi trafik sıkışıklığı, 6 günlük bayram tatilininin ilk gününde “tatile çıkmış” gibiydi.

İstanbul’un tüm noktalarında trafik akıcıydı. Kurban bayramında yaklaşık 2 milyon kişinin tatile çıktığı tahmin ediliyor. Tatilcilerden 700 bin kişi turları tercih ederken, diğerleri ise münferit olarak tatil planı yaptı. Bayram tatilini 6 günden 10 güne uzatanlar, 19 Ekim’den itibaren yola çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAntalyaBodrumBursaİDOİstanbulİzmirKurban BayramıPolisTercihdizişekertatil
Görüş Bildir