Bayraktar: 'İstanbul'a Yeni Şehir Kurulacak'

-

Bayraktar: 'İstanbul'a Yeni Şehir Kurulacak'

Bayraktar: 'İstanbul'a Yeni Şehir Kurulacak'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul'da ileriye yönelik bir milyon nüfuslu şehir kurmayı planladıklarını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yapılan yazılı açıklamada, ekim ayında başlayacak afet riski altındaki alanların dönüşümü hakkında bilgi verdi.
Süreci 20 yıldan daha erken bir zamanda bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden
Bayraktar, şunları kaydetti:

''Uygulamaya Eylül ve Ekim başı gibi başlamayı düşünüyoruz. Bu çerçevede, memleketimizin hayrına çok güzel bir start vereceğiz. Belediyelerden, kamu kuruluşlarından müracaatlar var. Çok ciddi şekilde ve artan bir hacimde müracaatlar var. Bizim binalarımızı gelin yıkın diye, insanlar bize başvuruda bulunuyorlar. Bu yıkımları, Başbakanımız da teşrif ederse eğer, Başbakanlığımız'ın vereceği startla Türkiye'nin herhangi bir yerinden başlatacağız.''

İstanbul'da ileriye yönelik bir milyon nüfuslu bir şehir kurmayı planladıklarını da bildiren Bayraktar, ilk etapta 500 bin nüfus, arkasından 700 bin, onun da arkasından 1 milyonu bulacak şekilde yeni bir şehre başlanıldığını ifade etti.

''Kayaşehir diye yaptığımız yer, kuracağımız şehrin çekirdeğidir. O çekirdeği genişleteceğiz. O şehrin çalışmalarına süratle başlıyoruz'' diyen Bayraktar, ayrıca, Anadolu yakasında, yer arayışlarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Erdoğan Bayraktarİstanbul
Görüş Bildir