Baydemir’e sahte Obama imzalı mektup

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Baydemir’e sahte Obama imzalı mektup

Baydemir’e sahte Obama imzalı mektup

ABD Başkanı Barack Obama adına Beyaz Saray antetli kâğıda imzasını da taklit ederek, Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanı Osman Baydemir’e e-posta gönderen dolandırıcılar, kendisinden Obama adına başkanlık kampanyası için destek ve maddi yardım talebinde bulundu. Yardımın gizli tutulması istenen e-posta’da, paranın yatırılması gereken banka hesabı da verildi.
Osman Baydemir’e dolandırıcıların gönderdiği ‘Sayın Baydemir’ başlıklı e-posta’da şöyle denildi:
“Sizin de bildiğiniz gibi bu yıl gerçekleşecek başkanlık seçimlerimiz var. Başkanlık kampanyası finansman sağlama süresince dost ve müttefiklerimizin desteğini ve katkısını görmek isteriz. Bu konu ile ilgili olarak Beyaz Saray kıdemli yardımcısı sayın David Plouffe ve yardımcı danışmanı sayın Taner Kulug sizinle bugün iletişime geçmiş olacaklardır. Bu konu ile ilgili olarak bugün Taner Kulug’un ....... bankası .... şube kodlu ... .. .. hesap numarasına sizin finansal katkılarınızı beklemekteyiz. Tüm bu süreç kesinlikle hassas ve gizli tutulmalıdır. Size başarılar diler ve sizin hükümetinizle ve tüm Kürt insanlarla daha iyi bir gelecek kurmak için birlikte çalışmayı bekliyoruz. Barack Obama.”
Ciğer kebap ısmarlarım
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin resmi mail adresine gelen e-mail’in dolandırıcılardan geldiğini anlayan Başkan Osman Baydemir ise, e-mail’in geldiği adrese yanıt yazdı. Baydemir, ‘Sayın başkan’ diyerek yazdığı e-mail’de, şöyle dedi:
“Öncelikle seçim kampanyanızda size başarılar diliyorum. Üzülerek ifade etmeliyim ki, kampanyanız için maddi destek sunamayacağız. Zira ne şahsım ne de Belediyemiz petrol ya da doğalgaz kaynağına sahiptir. Dilerseniz seçimden önce yada sonra sizi Diyarbakır’da ciğercide ağırlamaktan onur duyarım. Size ciğercide zengin menüde ciğer, kaşhe, dalak ısmarlamayı taahüt ediyorum. Ciğerci salaş olsa da üniversite öğrenciliğimden beri müşterisi olduğum bir yerdir. Hatta bazen veresiye ciğer yediğim de olmuştur ve her zaman taze ürünler sunmaktadırlar. En derin ciğerden s...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaDiyarbakır
Görüş Bildir