Bir Cevap Daha Metiner'den Baydemir'e: Alçak

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Baydemir'den AK Parti'nin Kürt vekillerine: İstifa edin

Baydemir'den AK Parti'nin Kürt vekillerine: İstifa edin

Osman Baydemir, AK Parti'nin Kürt vekillerine seslendi: Ya istifa edin ya da halk yüzünüze tükürür.Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Van'da düzenlenen ve ve Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da gözaltına alındığı "KCK" operasyonuna ilişkin değerlendirme yaptı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR HUKUK DEVLETİ DEĞİLDİR
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ile birlikte, "KCK" operasyonunda gözaltına alınan ve Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında olduğu şüphelilerin savcılık sorgusunu takip etti. İkili, daha sonra adliye çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Baydemir, "Çok açık ve net söylüyorum. 1993 Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Yaşamım boyunca da hukukun üstünlüğüne, insan haklarına ve özgürlüğe inanan bir insanım. Bu gün bir kez daha gördüm ki bu ülkede hukuk diye bir şey yok. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir hukuk devleti değildir" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Osman Baydemir, AK Parti'nin Kürt vekillerine seslendi: Ya istifa edin ya da halk yüzünüze tükürür

Hüseyin Tanrıverdi'den Baydemir'e Sert Gönderme

Hüseyin Tanrıverdi'den Baydemir'e Sert Gönderme

Hüseyin Tanrıverdi, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e göndermede bulundu.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Faşist olanın, hatta teröristlete yardım ve yataklık yapanın kim olduğunu bu halk çok iyi bilmektedir'' dedi.

"AK PARTİ'DE HAKSIZ UYGULAMA YOK"
Tanrıverdi, yerel yönetimlerin dinamik olduğunu, temelinde insani ve demokratik değerlerin bulunduğunu söyledi.

''Yereli olmayanın geneli olmaz'' diyen Tanrıverdi, ''AK Partili Büyükşehir ve il belediyeleri yaptıkları hizmetlerle, başarılı politikalarıyla halkımızın teveccühünü kazanmaktadır. AK Parti iktidarları döneminde hiçbir belediye 'bize ayrımcılık yapılıyor, bizim paylarımız gönderilmiyor, kesiliyor' diyemez. Bizden önceki dönemlerde yandaş belediyelere destek verilirken, AK Parti döneminde bu haksız uygulama yapılmamıştır'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Metiner'den Baydemir'e: Alçak

Metiner'den Baydemir'e: Alçak

Mehmet Metiner, Osman Baydemir'in sözlerine yanıt verdi.Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in açıklamalarına AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den sert tepki geldi. Metiner, Baydemir'in sözleri için 'alçaklık' dedi.

"ALÇAK KENDİSİNE YAKIŞAN ÜSLUPLA KONUŞUR"
Ülkede Bugün'e telefonla bağlanan Mehmet Metiner, Baydemir'in Başbakan için sözlerinin çok çirkin olduğunu belirtirken, "Bir alçak ancak kendisine yakışan bir üslupla konuşur. Ülkenin başbakanına alçak diyecek kadar gözü kararmış birine verilecek cevap çoktur. Keşke adabınca edebince konuşmayı öğrensin. Başbakanımıza sarf ettiği sözler sadece kendisine yakışır. Kendisine iadesiyle iade etmeyi zul addederiz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanDiyarbakırMehmet MetinerVan
Görüş Bildir