Batuhan Karadeniz: 'Bir Balotelli Olamadık'

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Batuhan Karadeniz: 'Bir Balotelli Olamadık'

Batuhan Karadeniz: 'Bir Balotelli Olamadık'

İspanya transferinin FIFA engeline takılması ile hayatının şokunu yaşayan Batuhan Karadeniz, tam anlamıyla dibe vurdu. O psikoloji ile de kariyerinde kilometre aşı olacak cümlelere imza attı. Batuhan Karadeniz, “Balotelli yurt dışında milyonlarca avro para ediyor, biz Türkiye’de ‘5 kuruş etmez’ imajını aldık” dedi.

Sezon başında Eskişehir’de sadece bir maçta oynadığı için, Deportivo’ya imza atamayan , Eskişehir’in ardından forma giydiği Beşiktaş’tan kendi isteğiyle sözleşmesini feshedip ayrılan ama bir sezonda üç takımda forma giyemediği için ortada kalan Batuhan, AMK’nın sorularını yanıtladı.

Neden Beşiktaş’tan ayrıldın?

“Her şey Beşiktaş için. Ayrılığım bile. Bu camia beni büyüttü, topçu yaptı. Bugün ayrıldıysam Beşiktaş menfaatleri içindir. İstesem alacağım 90 bin TL’yi alır idmanıma çıkardım, bunu yapmadım. Gittim Samet Hoca’ya ‘Beşiktaş feda zamanı bana büyük para ödüyor. Fakat oynamıyorum. İsterseniz sözleşmeyi feshederiz’ dedim. O paranın hakkını belki ben de veremedim ama az görev aldım. 4 gün idmana çıkmayan arkadaşı oynattılar . Ben de Almeida’nın yerinde olsam ve 9 gol 6 asist yapsam ben de 4 gün idmana çıkmasam bile oynardım. Her zaman iyi kazanıyor.

Bana göre Karabük maçında iyi top oynadım. Elazığspor maçında da kötü oynadığıma inanmıyorum ama 45. dakikada oyundan çıkarıldım, Almeida girdi. Onun da iyi oynadığını düşünmüyorum. Yine de ertesi hafta Almeida oynadı, çünkü hak onun.

Bir anda çıkıp fesih istedin, kimse yollamadıysa neden gittin?

Benim kontratımı feshetme isteğimin asıl nedenini anlatayım. 17. haftaydı. Kayseri maçının 60. dakikasında Almeida, ‘Beni değiştirin’ işareti yaptı kenara. Hoca beni çağırdı. O arada gol yedik. Hoca bana ‘Bekle’ dedi. Bunu söylediğinde karar verdim. ‘Demek ki hocanın bana güveni yok’ dedim. Neyi beklemeliyim? Kim girecek oyuna, Escude mi?

Ben politik olamam, aile yapım bu . Balotelli milyonlarca avro para ediyor yurtdışında, biz burada ‘5 kuruş etmez’ imajını aldık. Balotelli evin içinde havai fişek atıyor, evi yakıyor, evden kaçıyor. Ben hiç değilse evi söndürmeye çalışırım. Ben evimde havai fişek atsam onu da doğru yazmazlar. ‘Batuhan evi yaktı’ diyeceklerine ‘Batuhan yandı’ derler. Ben hiç unutmuyorum… Fenerbahçe maçına çıkacağım, Batuhan cezaevinde dediler ya. ‘Nezarette, maça çıkamayacak’ diye yazdılar utanmadan.”

“Orası Eskişehir kulübü, kaç antrenör gelmiş geçmiş. Ersun Yanal benim için kaşını çatmış , bana kızmış! Yemin ediyorum umrumda bile değil! Benim kalbim Eskişehirspor için hiçbir zaman ters atmadı. Sonuçta kulüp Ersun Yanal’ın değil. Yanal’la kavgamın nedeni bana küfür etmesidir. O diyalog doğrudur. %90 futbolcu güler geçerdi o lafa belki ama ben gülmedim, ‘Ben de senin!’ dedim. Sana patronun küfür etse yarın işe gider misin?”

“Aybaba beni istese tutardı. Demek ki beğenmemiş. Benim de inisiyatifim olsa kendisini takımda tutmazdım belki! Herkesin inisiyatifi kendine”

Samet Hoca’yla özel bir problem var mıydı?

“Kesinlikle yok. Kendisini de çok severim, iyi bir insan . Antrenörlüğü hakkında yorum yapamam. Benim yarım saat ağladığım bir konu var, ayrıldıktan sonra. Beşiktaş-Karabük maçında oldu bu. 85. dakikada Ersan Gülüm’ü çıkarıp Escude’yi soktuğu zaman o arkadaşımın yerine kendimi koydum. Yarım saat ağladım. Herkes hata yapabilir. Ersan oyundan çıkıyor, tribün protesto ediyor. Şimdi soruyorum… Ersan’ı nasıl toparlayacaksınız? Ben mi yanlışım? Ben antrenör olursam bu gördüklerim bana tecrübedir.”

“Sadece bir maçtan dolayı Deportivo’ya imza atamadım . Yemin ederim bana sorsalar o maçı hatırlamazdım. Belki de bu durumu Beşiktaş biliyordu. Eskişehir’de oynadığım bir maçtan dolayı Deportivo ile anlaşamadım. Yemin ederim ben bile unuttum o maçı. Bana sorsalar hatırlamazdım. Sırf o maç yüzünden Madrid’den döndük. Sorun değil, olmasın. Belki de Beşiktaş bunu biliyordu, yorum yapamayacağım. Ben bugün kaliteli yaşıyorsam, lüks yerlerde yemek yiyebiliyorsam, evim-arabam varsa Beşiktaş ve Eskişehir sayesindedir.”

Gerizekâlı mıyım tesiste sigara içeyim?

“Bir kez kamptan kaçtım ama iki kişiydik. Arkadaşımı satmadım, 150 bin TL cezayı kendim ödedim. Hoca beni tesislerde sigara içerken yakalamış, yalan .”

Kral yapmayacaksın kral olacaksın’, ‘Batuhan sigarayla Samet hocaya yakalandı’, ‘Batuhan karakolluk oldu’, ‘Kamplardan kaçıyor’. Ne bunlar peki? Hepsi mi yalan?

“Ben dürüstçe bir şey söyleyeceğim. Hayatımda bir kere maç kampından kaçtım. Onu da çıktım söyledim. Kaçtım! Var mı ispat, yok! Ama kendim çıktım söyledim. Ben kaçtım ama tek başıma kaçmadım. 2 takım arkadaşımla kaçtım. 150 milyar para cezası yediğimde bana sordular ‘Yanında kim vardı?’ diye, ‘Tek başıma kaçtım’ dedim! Neden arkadaşımı söyleyeyim?

Mesela hocanın beni sigarayla yakalamasıyla ilgili söylenenler yalan. Zaten ben sigara içsem, gerizekâlı gibi tesisin ortasında içmem herhalde! Ayrıca Samet Hoca asla oyuncusunun odasına girmez.

Fenerbahçe maçına dönelim “Ben kral yapmam kral olurum” demişim. Bir defa ben bu yaşta onu söyleyecek beyine sahip değilim. O söz benden nasıl çıkar ya?”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Batuhan KaradenizBeşiktaş Jimnastik KulübüElazığsporEskişehirFIFAFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİspanyaKayseri
Görüş Bildir