Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Batman'e Hiç Bu Kadar Yakın Olmadınız!

71PAYLAŞIM

İlk Defa Batman Hakkında Her Şey Bir Videoda!

Batman’i hepimiz tanıyoruz, hakkında ilginç bilgileri de çok okuduk fakat bu kadar bilgi bombardımanına tek bir videoda tutulmamışızdır. 75. Yılını kutlayan Batman, bu 3 çeyrek asırlık macerasında onlarca saçma sapan şey yaşamış ve milyonlarca insan tarafından da yere göğe sığdırılmamış. Okullarda ders olarak okutulan, ondan fazla filmi olan ve aslında bir dedektif olan Batman’in, ilginç dünyasına, neşeli düşmanlarına veseksi kedi kadınına ve yaratımına dair, sinemada ve çizgi dünyada bilip-bilmediğimiz (Konu dışı şeyler hariç) her şey burada.

Batman Hakkında 5 Bilinmeyen ve Fazlası

Sunucu Ezgi Zorba’nın kendi kanalındaki Batman videosunda, eğlenceli anlatım ile Batman hakkında yepyeni ve yeni ilginç bilgiler öğrenip sağda solda caka satabilirsiniz.

1 yetenekleri

Batman'in en önemli özelliği kemeri, ve kemerinden o an durum neyi gerektiriyosa eline gelmesi. Asıl süper gücü olan kemer gibi duruyor. Fakat ne kadar çok dalda uzmanlığı olduğunu bir bilseniz, süper gücünüz olmadan süper olabilmenin sırrını anlarsınız.

2 gerçek Kimliği

Mad Anthony Wayne ve iskoç tarihinde öne çıkan Robert the Bruce, Bruce Wayne kombinasyonunu oluşturmuş. Ailesini nasıl kaybettiğinin hikayesini bilmeyenler videoyu izleyebilir fakat şunu söyleyeyim; Yarasa sembolü Bruce için, kendi korkusunun üzerine gitmek gibi. Soylu Wayne ailesinin biricik oğlunun yalnız ve karanlık hikayesi bu.

3 İlk Çıkış ve Sinema

Bill Finger Batman'iin yaratıcısı Bob Kane'in fikirlerini değiştirerek çok daha havalı ve karanlık bir karakter koymuş ortaya. Ayrıca neredeyse tüm karakterlerin de yardımcı yaratıcısı ama hiç adı geçmeden, fakir bir şekilde ölmüş. Sinema filmlerinde de sözü ve imzası geçen Kane, pişmanım demiş ama çok da sallamamış sonra. Şimdiye kadar sinemada 10'dan fazla filmi olan Batman'i en iyi oynayan kişi Val Kilmer'mış Bob Kane'e göre... Bu başlık altında 12 bilgi daha videoda...

4 Catwoman ve Düşmanlar

Catwoman adlı +18 karakter, kadınların kediler gibi anlaşılmaz ve tehkileli oluşu düşüncesi ile yaratılmış.Batman ile aralarında gel gitli bir ilişki de var bu ateşli hırsızın. Bir de kostümü giyen faznları görün... Zaten videoda Batman'in karanlıklığına karşı düşmanların deli neşesi bolca anlatılıyor. Bu yüzden de düşmanları gereğinden fazla seviyoruz!

5 Karakteri ve Robin

"Boy Wonder" Robin 4 farklı kişi tarafından kullanılan bir kimlik ve bunlardan sonuncusu Batman'in oğlu Damien...  Robin'in hikayesi Batman'inkine benziyor ve bu yüzden hayatı acı dolu yaşayan Batman için iyi bir yardımcı. Ama Christian Bale Dark Night serisinde Robin görünürse, kendisinin çekileceğini söylemiş.

Extra !

Warner Bros'a Batman Belediyesinin telif hakkı davası açmasını duymuşsunuzdur belki. Batman'in bir hikayede Batman'a geldiğini de duymuş olabilirsiniz ama Extra bölümündeki 7 bilginin hepsini biliyor olamazsınız yahu!!! Mesela Bruce Wayne'in annesinin joker-vari bir deliye dönüştüğü zamanları?.. İzleyin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir