Başpehlivanlardan Mısır’a Destek

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Başpehlivanlardan Mısır’a Destek

Başpehlivanlardan Mısır’a Destek

Dursunbey Yağlı Güreşleri final müsabakası sonrasında, başpehlivanlar ’Rabia’ posteri açarak, Mısır'da yaşanan olaylara tepki gösterdi.

Balıkesir’de 74’üncüsü yapılan Dursunbey Yağlı Güreşleri final müsabakası sonrasında, başpehlivanlar meydanda Mısır’da özgürlüğün sembolü haline gelen ’Rabia’ posteri açarak, yaşanan olaylara tepki gösterdi. Dursunbey’de güreşen başpehlivanlar güreşlerin ardından bir vatandaşın elinde bulunan ’R4BIA’ posterini güreş meydanında açtı. Başpehlivanlık final müsabakasında karşı karşıya gelen Recep Kara ve Ahmet Kavakçı’nın açtığı poster uzun süre alkışlandı.

Duygularını dile getiren Recep Kara, "Bugün Mısır’da, Suriye’de Filistin’de, Arakan’da, Çin’de zulme uğrayan Müslüman din kardeşlerimiz var. Tabi Müslüman olmaları bizim için önemli ama ne olursa olsun zulmün her türlüsüne karşıyız. Sonuçta ortada bir insanlık ayıbı var. Bugün artık sistematik bir şekilde binlerce insan ölüyor. Bizde insanların seçilmiş oyuyla iş başına gelerek hükümet olan ve darbe ile al aşağı edilerek insanlara zulmeden darbe yönetimini, Mısır’da ki Sisi’yi şiddet ile kınıyoruz. İnşallah bu zulümler bir gün bitecek. İnşallah Müslümanlar rahat bir nefes alacak. Bu zulümler inşallah bir daha yaşanmaz. Bizde güreşçi başpehlivan arkadaşlarım olarak bu zulme sessiz kalmayalım istedik. Sesimiz küçük dahi olsa safımız belli olsun. Sizinde alkışlarınız ile bu zulme tepki göstermenizi istiyorum. İnşallah Dursunbey’den alkışlarınız Mısır’daki Suriye’deki Müslüman kardeşlerimize ulaşacaktır" dedi. Recep Kara’nın yaptığı konuşma güreş meydanında uzun süre alkışlandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇinDarbeFilistinMısırSuriye
Görüş Bildir