Görüş Bildir

etiket Başına Soda Şişesiyle Vurdular: Hastanede Eşiyle Kürtçe Konuşan Yaşlı Adam Saldırıya Uğradı

Anasayfa > Gündem

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde göz ameliyatı olan eşine refakatçilik yapan 74 yaşındaki Ekrem Yaşlı, Kürtçe konuştuğu için saldırıya uğradı. Başına soda şişesiyle vurulan Yaşlı, saldırgandan şikayetçi oldu. 

Evrensel'den Seçkin Sağlam'ın haberine göre, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde göz ameliyatı olan eşi Bedriye Yaşlı (71) ile Kürtçe konuşan Ekrem Yaşlı (74), başka bir hasta refakatçisi tarafından ırkçı saldırıya uğradı. 

Eşinin Türkçe bilmediğini ifade eden Yaşlı, “Ben bir şey demedim ona. Bana ‘Sen nereden geldin?’ gibi bir şeyler söyledi. Ben anlamadım önce. Sonra koltukta oturuyordum, bir ara göz göze geldik. ‘Bana neden bakıyorsun?’ dedi. Ben de ona bakmadığımı söyledim, ayrıca ‘bakmak yasak mı?’ dedim. Arkasında soda şişesi saklıyormuş. ‘Ben sana bana bakma demedim mi’ dedi, ‘burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ diyerek soda şişesiyle iki kez kafama vurdu” dedi.

Şikayetçi oldu

Şikayetçi oldu

Kendisine vuranın 20’li yaşlarda biri olduğunu söyleyen Yaşlı, hastane polisine şikayetçi oldu. Orada ilk ifadesini veren Yaşlı, savcılığa da şikayette bulunacağını ifade etti. Konuyla ilgili İnsan Hakları Derneği (İHD) Çanakkale Şubesine başvuru yapılırken, İHD yetkilileri olayın adli boyutu itibariyle takip edileceğini, Çanakkale’de insanların bir arada ve barış içinde yaşadığını, bu tür ırkçı saldırılara izin verilmeyeceği ifade edildi.

AKP'li Yeneroğlu'ndan Kürtçe geçmiş olsun mesajı

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaptığı Twitter paylaşımı ile Ekrem Yaşlı'ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yeneroğlu, Kürtçe ve Türkçe yazdığı mesajında 'Xwedê şifayê bide apê me, bi hurmet têm destê te (Allah amcama şifa versin, hürmetle ellerinden öperim). Dedesi yaşında, saygı gösterilmesi gereken bir büyüğe saldırmak; nasipsizliktir, barbarlıktır. Efendimizin buyurduğu gibi, ırkçılık yapan bizden değildir' ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
821
204
121
75
68
36
33
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Azula

Ülkeye suriyeli doldu, her yerde Arapça tabelalar sonra arapça bir sürü bir şey ona ses çıkarma lakin binlerce yıldır birlikte yaşadığın ırka hala da tahammü... Devamını Gör

M.akin

Maalesef bunlar ülkemizin her köşesinde yaşanıyor. Bazı Türk arkadaşlar Kürtlerden , Kürtçe konuşmamayı , Kürt olduğunu belli etmeyi gerekirse kürdüm bile... Devamını Gör

Dindar Yumurta

Emojilerden verilen tepkilere göre bu duruma sevinen ne kadar kanı bozuk insan varmış.