Osmanlıspor Teknik Direktörü Özköylü'den Açıklama

 > 
30PAYLAŞIM

Kayserispor-Osmanlıspor karşılaşması sonra düzenlenen basın toplantısında Teknik direktör Osman Özköylü ve basın mensupları arasında yaşananların ardından Özköylü yazılı bir açıklama yaptı.

"Öncelikle anılan olayların içerisinde olmak daha doğrusu kurgulanan bir senaryonun içine çekilmiş olmak ve buna müsaade etmiş olmam şahsımı son derece üzmüştür" diyen Osman Özköylü'nün açıklaması şöyle:

"PTT 1. Lig 12. hafta karşılaşması olan Kayserispor - Osmanlıspor FK müsabakası sonrasında yaşanan olaylar maalesef gündem oluşturmuştur.

Öncelikle anılan olayların içerisinde olmak daha doğrusu kurgulanan bir senaryonun içine çekilmiş olmak ve buna müsaade etmiş olmam şahsımı son derece üzmüştür.

Müsabaka sırasında ve sonrasında yaşanan olayları kısaca özetlemek gerektiğini düşünmekteyim. Şöyle ki; müsabaka sırasında oyunu hızlandırmaya çalıştığımız ve baskı kurmaya çalıştığımız dakikalarda lehimize olan taç atışlarında top toplayıcı çocukların topu oyuncularımıza vermek istemez bir tavır sergilemeleri doğal olarak şahsımın tepkisini çekmiştir. Zira saha dışı etkenlerin özellikle de top toplayıcı çocukların futbol oyunun taktiksel bir parçası olamayacağı kanaati taşımaktayım. Top toplayıcı çocuğa gösterdiğim tepki sonrası yedek kulübemiz arkasında bulunan tribünlerin sürekli küfürlü tahrikleri ile muhatap oldum ve bu sözlü eylemler nihayetinde tribünlerden gelen sert bir cisimin kafama atılması ile fiili harekete dönüşmüş ve yaralanmam ile son bulmuştur. Hedefi sadece galibiyet olan ekibimizin saha içerisindeki etmenlerden dolayı mağlup ayrılması ile takdir edersiniz ki şahsımda ayrıca bir moral bozukluğuna sebep olmuştur. Tüm bu yaşananlar sonucunda Genel Menajerimizin başımda bir kanama olmasından dolayı basın toplantısına katılmama yönündeki telkinlerine rağmen, kamuoyunun haber alma hakkına duyduğum saygıdan ötürü o halde basın toplantısına katılma kararı verdim. Fakat psikolojimin hassas olduğu bir ortamda işi sadece şahsımı tahrik etmek olan malum şahıslar basın toplantısının ciddiyetine yakışmadığını düşündüğüm alaycı bir şekilde alenen, kahkahalarla laubali bir tutum içerisinde bulunmuştur ki ekte bu görüntüler mevcuttur. Bu tavırlara şahsım da doğal olarak tepki vermiştir ve sonuçta ortaya hoş olmayan ve asla bir parçası olmamam gereken görüntüler ortaya çıkmıştır. Fakat özellikle, belirtmeliyim ki şahsım kimsenin üzerine yürümemiş sadece muhataplarıma uzaktan değil yakından cevap verme imkanı bulmak için anılan şahısların yanlarına gitmiştir. Amaçları sadece şahsımı tahrik edip beni bir nevi tuzağa düşürmek isteyenler şahsımın da istemeyerek yardımı ile üzülerek belirtiyorum ki amaçlarına ulaşmıştır. Nitekim, anılan şahsın ekte bulunan ve sosyal medyada yayımladığı seviyesiz mesajları da bunun nasıl çirkin bir tuzak olduğunun en güzel örneğidir.

"İŞİNİ OBJEKTİF OLARAK YAPAN, BASIN İLKELERİNDEN ÖDÜN VERMEYEN BASIN MENSUPLARINDAN VE TÜM KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİM"

Sonuç olarak; birtakım ilişkiler ile kendisini basın toplantılarına dahil eden maksatlı şahısların tahriklerine kapıldığım ve kendime yakıştıramadığım bir tepkide bulunduğum için öncelikle Türk futbolunda farklı bir profil çizmek için yola çıkan, rekabeti ve kirliliği değil dostluğu ve güzellikleri kendisine ilke edinen Osmanlıspor FK'nın başkan ve yönetim kurulundan, bana teveccüh gösteren Kayseri halkından, işini objektif olarak yapan basın ilkelerinden ödün vermeyen basın mensuplarından ve tüm kamuoyundan özür dilerim."

DHA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir