Başbuğ ve Büyükanıt Bugün Hakim Karşısında

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbuğ ve Büyükanıt bugün ifade verecek

Başbuğ ve Büyükanıt bugün ifade verecek

Eski Genelkurmay başkanları Büyükanıt ve Başbuğ, bugün yapılacak olan ‘Balyoz Planı’ duruşmasında tanık olarak dinlenecek
Büyükanıt ve Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu'nun öğleden önce, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un ise öğleden sonra dinlenmesi bekleniyor.
"Balyoz Planı" davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 15 Şubat tarihindeki duruşmada aldığı ara karar gereği gönderilen tebligatlar, tanıklara...

Haberin Tamamı İçin:

Komutanlar Duruşma Salonunda

Komutanlar Duruşma Salonunda

AA İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda görülen "Balyoz Planı" davası kapsamında tanık olarak dinlenilmek üzere çağrılan Orgeneral Kalyoncu ile emekli Orgeneral Büyükanıt ve emekli Korgeneral Karabay, salona mahkeme heyeti ve savcıların kullandığı arka kapıdan giriş yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Büyükanıt, Balyoz Davası Kapsamında Tanık Olarak İfade Veriyor

DHA Eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. Yaşar Büyükanıt, Balyoz davası kapsamında saat 14:00 itibarıyla tanık olarak ifade vermeye başladı.
Büyükanıt ifadesinde ilk olarak şu sözleri söyledi:
“Hukuk dışı bir şey olmadığı kanaatindeyim. seminer sonuç raporunun altında imzam olması, içeriğini onayladığım anlamına gelmez. Bir senaryo yapmak o ülkeye taarruz yapılacağı anlamına gelmez.”
ART ARDA İFADE VERDİLER
Balyoz davası kapsamında tanık olarak dinlenmek üzere çağrılan eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu ifade için Silivri'deki mahkemeye gitti. Mahkemede tanık olarak ilk dinlenen Kalyoncu, 1. Ordu Komutanlığınca düzenlenen seminere Genelkurmay Başkanlığını temsilen katıldıklarını belirtti. Hakimin "Sonuç raporunda dışına çıkılarak darbe hazırlığı yapıldığına dair bir duyum aldınız mı?' sorusuna Kalyoncu, 'Anadolu'da bir tabir vardır. Fol yok yumurta yokken böyle bir şeyin aklıma gelmesi mümkün değil' yanıtını verdi. Kalyoncu mahkeme tarafından dinlenmesinin ardından salondan ayrıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Ve İlker Başbuğ Twitter’da!

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bugün sosyal paylaşım sitesi twitter’ı kullanmaya başladı. Açıklama kısmında "Türkiye Cumhuriyeti'nin 26. Genelkurmay Başkanı" ibaresi bulunuyor ve sadece iki paylaşım var. Paylaşımların ikisi de avukatı İlkay Sezer’in müvekkili Başbuğ hakkında yapmış olduğu açıklamalar. Eski Genelkurmay Başkanı’nın twitter’da İhlas Haber Ajansı’ndan paylaştığı haber için linke tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Başbuğ İfade Verdi

Sabah saatlerinde ifade veren Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu ve saat 14:00 civarında ifade veren Emekli Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ardından İlker Başbuğ da saat 17:00 itibarıyla ifade vermeye başladı. Başbuğ'un yaklaşık iki saat süren ifadesinden satır başları şu şekilde:
"TSK Genelkurmay Başkanlığı'nın göstergesidir.
Genelkurmay Başkanlığı hiçbir zaman yalan söylemez. Bazı bilgiler eksik, yanlış olabilir ama kesinlikle yalan söylemez.
Plan semineri, ta...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Balyoz DavasıDarbeGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğİstanbulTürk Silahlı KuvvetleriTwitteryumurta
Görüş Bildir