Savcılık Serbest Bıraktı, Terör Ekipleri Gözaltına Aldı!

 > -

Başbakanlık'ta Silah Sesleri! | Samanyolu Haber

Başbakanlık'ta Silah Sesleri! | Samanyolu Haber

Bakanlar Kurulu'nun devam ettiği esnada Başbakanlık Merkez Bina'dan 3 el silah sesi duyuldu. Konuya ilişkin henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'ta Silah Sesi Duyuldu! | DHA

Başbakanlık'ta Silah Sesi Duyuldu! | DHA

Başbakanlık Merkez Bina'da Bakanlar Kurulu toplantısı başladıktan az sonra, Başbakanlık girişinde 3 el silah sesi duyuldu!

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'ta 3 El Silah Sesi! | Yeni Şafak

Başbakanlık'ta 3 El Silah Sesi! | Yeni Şafak

Başbakanlıkta 3 el silah sesi duyuldu. Bir kişinin kurusıkı tabancayla ateş açtığı belirtiliyor.

Silah eden şahsın kimliğinin Nuri Başkapan olduğu bildirildi. Şahıs, 3 el ateşi ettikten sonra korumalara teslim oldu.

Ol...

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'ta Silah Sesleri | Hürriyet

Başbakanlık'ta Silah Sesleri | Hürriyet

Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı yapılırken Başbakanlık'ta 3 el silah sesi duyuldu.

Başbakanlık binasının arka kapısına gelen bir vatandaş kuru sıkı tabancayla 3 el ateş etti ve sonrasında teslim oldu. Gözaltına alınan vatandaşın eylemi neden yaptığı henüz bilinmiyor.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlıkta Silah Sesi | Cumhuriyet

Başbakanlıkta Silah Sesi | Cumhuriyet

Başbakanlık merkez binada 3 el silah sesi duyuldu.

Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı sırada Başbakanlık binasının A kapısında silah sesi duyuldu. Kurusıkı ile ateş eden 1 ...

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'ta Silah Sesi Duyuldu | Radikal

Radikal.com.tr - Başbakanlık Merkez Bina’da Bakanlar Kurulu toplantısının başladığı saatlerde bir kaç el silah sesi duyuldu.

Bunun üzerine Başbakanlık’taki güvenlik güçleri ‘alarma' geçti.

Haberin Tamamı İçin:

Olay yerinden ilk görüntüler...

Başbakanlık Koruma Müdürü;"Böyle bir şey yaşanmadı"

Başbakanlık koruma personeli, 9 yıl aradan sonra geçtiğimiz günlerde tamamen değiştirilmişti. Göreve yeni gelen Koruma Şube Müdürü Ramazan Bal, gazetecilerin bugün yaşanan saldırıya ilişkin soruları üzerine, “Böyle bir olay yaşanmadı” yanıtı verdi. Bal, gazeteciler “Ama üç el ateş sesi duyduk” şeklinde ısrar edinc...

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'ta Silah Sesleri Duyuldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde çıkartılan kırsaçlı, orta yaşlı bir kişinin alacakları için böyle bir eylem gerçekleştirdiği ileri sürüldü

Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken Başbakanlık önünde silah sesleri duyuldu. Olayın ardından Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve yardımcısı Zeki Çatalkaya da Başbakanlık'a geldi.

Saat 14.00 sularında Başbakan ve Bakanların giriş çıkış yaptığı kapının hemen yanında yer alan ara koridordan üç el silah sesi geldi.

Binaya gelen ziyaretçilerin alındığı bölümden gelen silah seslerinin kuru sıkı bir tabancaya ait olduğu öğrenildi.

Nuri B., isimli saldırgan B Blok girişindeki güvenlik noktasından geçerek yetkili bir kişiyle görüşmek istediği sırada tabancası tespit edildi. Güvenlik görevlilerinin kendisine yönelmesi üzerine de ateş etti. Tabancası elinden alınarak etkisiz hale getirilen saldırgan gözaltına alındı.

Silah sesleri, Başbakan ve tüm bakanların toplantı halinde olduğu sırada geldi.

Kuru sıkı olduğu belirtilen silahı ateşleyenin binaya giremediği de belirtildi. Saldırganın polis tarafından gözaltına alındığı da gelen bilgiler arasında...

Olayın ardından Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve yardımcısı Zeki Çatalkaya da Başbakanlık'a geldi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'tan Saldırı Açıklaması

Başbakanlık bugün yaşanan silahlı saldırı girişimiyle ilgili açıklama yaptı.

Başbakanlık Merkez Bina’nın A Kapısı girişinde güvenlik kontrol noktası önünde bugün kuru sıkı tabancayla havaya 3 el ateş eden şahıs, Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan personelin müdahalesiyle yakalanarak gözetim altına alındı. Saldırganın kimliği olarak Rize Çayeli nüfusuna kayıtlı 1978 doğumlu Nuri Başkapan olarak tespit edildiği öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, "Sabıkalı olduğu belirtilen saldırganın, şahsi sorunları ile ilgili olarak muhtelif yetkililere zaman zaman mektup yazmayı adet edindiği, benzer eylemlere daha önce de teşebbüs ettiği belirlenmiş ve müracaat ettiği makamların yasalar çerçevesinde kendisine yardımcı olmalarına rağmen, dengesiz davranışlarla dikkatleri üzerinde toplamaya çalışmayı alışkanlık haline getirdiği gözlenmiştir" denildi.

Ümit KOZAN / ANKARA,(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık Merkez Bina'da Silah Sesleri

Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanırken, aynı binada 3 el silah sesi duyuldu. Bir kişi gözaltına alınırken, Erdoğan'ın 1500 koruması olduğu iddialları akıllara geldi.

Saldırıyı Nuri B. gerçekleştirirken Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'nın olayın hemen ardından Başbakanlık Merkez Bina'ya geldiği öğrenildi. Ancak olayla ilgili olarak henüz resmi açıklama yapılmadı.

BAŞBAKANLIK MERKEZ BİNA'DA SİLAH SESLERİ

Başbakanlık Merkez Bina'da hareketli dakikalar yaşanıyor. Başbakanlık'ta birkaç el silah sesi duyuldu.. Olay Bakanların kullandığı kapının yanındaki kapıda yaşandı. 3 el silah sesi duyuldu. Olayla ilgili bir kişi Başbakanlık güvenlik merkezinde tutuluyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkartılan bir vatandaştan söz edildi. Belediyeden alacağı olduğu, davasının Yargıtay'da görülmeye devam ettiği söyleniyor.

Sabıkalı saldırganın şahsi sorunlarıyla ilgili mektup yazdığı ortaya çıktı.

BAŞBAKANLIK'TA SİLAH SESLERİ

Başbakanlık Merkez Bina'da yaklaşık 1 saattir Başbakan Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştiriliyordu.

Kullanılan silahın kurusıkı olduğuna ve bir yaralının hastaneye kaldırıldığına dair iddalar da var.

8’in­ci Cum­hur­baş­ka­nı Tur­gut Özal dö­ne­min­de önem­li gö­rev­de bu­lu­nan bir po­lis şe­fi, geçtiğimiz ay Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuşmuştu. Polis Şefi yaptığı açıklamada “Bi­zim dö­ne­mi­miz­de Baş­ba­kan­lık ko­ru­ma kad­ro­su 150 kişiy­di. Bu sa­yı­ya bi­na, ko­nut ve çev­re­de gö­rev alan res­mi üni­for­ma­lı po­lis­ler de da­hil­di. Baş­ba­ka­nın ya­kın ko­ru­ma­sı­nın ta­ma­mı 26 ki­şiy­di ve bun­lar vardi­ya­lı ola­rak gö­rev ya­pı­yor­lar­dı. Bu­gün ise bu sa­yı bil­di­ğim ka­da­rıy­la 1500’ü bu­lu­yor. Bu­nun da yak­la­şık 200’ü ya­kın ko­ru­ma hiz­me­tin­de. İnanılma­ya­cak bir sa­yı” de­mişti.

BAŞBAKANLIK'TA 3 EL SİLAH SESİ DUYULDU İDDİASI

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'ta Ateş Açmak İlk Eylemi Değil

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

"Başbakan İçin Canımı Veririm"

Başbakan dün Başbakanlık'ta kurusıkı tabancayla havaya ateş açan saldırganla ilgili olarak “Daktilo atanlara benzemez. Belediyeden beri tanırım evse ev, işse iş verdik . Bunlar akıllı. Nereden ne geleceğini biliyorlar. Hepsi hikaye" derken, saldırganın verdiği ifadede "Başbakan için canımı veririm" dediği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanlık A kapısı girişinde kuru sıkı silahla havaya ateş eden Rize Çayeli nüfusuna kayıtlı Nuri Başkapan'ı, "belediye başkanlığından bu yana tanıdığını" söylemesinin ardından, gözler Başkapan'a çevrildi.

Başkapan'ın iki kez işe yerleştirilmesine rağmen bu işlerden ayrıldığı, aile fertlerine karşı da fevri davranışlarının olduğu, daha önce Gümrük Bakanlığı'nda da koridorda ateş ettiği belirlendi.

ADLİYEYE ÇIKARILDI

BAŞBAKANLIK Merkez Bina A Kapısı girişindeki güvenlik noktasında dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu devam ettiği sırada kuru sıkı tabanca ile 3 el ateş edince gözaltına alınan Nuri Başkapan, adliyeye getirildi.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Nuri Başkapan, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Eylemin ardından Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Başkapan, burada Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından da sorgulandı. Başkapan, polise verdiği ifadede, işlediği bir suçun siciline işlenmesi nedeniyle uzun zamandır işsiz olduğunu ve bu nedenle iş bulamadığını söylediği öğrenildi.

"BAŞBAKAN İÇİN CANIMI VERİRİM"

Başbakanlığa girerek ateş etmesinin nedeninin sesini duyurmak olduğunu iddia eden Başkapan, "Uzun zamandır işsizim, kredi kartları borçlarım vardı. Daha önce derdimi Bakanlara anlatmıştım, ancak hiç bir çözüm bulunamadı. Ben de buraya gelerek sesimi duyurmak, derdimi anlatmak için böyle bir eyleme giriştim. Amacım kimseye zarar vermek değildi" dediği öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakanlık'taki Eylemci Serbest Kaldı

Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında kuru sıkı silah ile ateş açan Nuri Başkapan'ı Belediye Başkanlığı döneminden bu yana tanıdığını belirterek, ev sahibi ve iş sahibi olması konusunda yardımcı olduklarını söyledi. Nuri Başkapan ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"Bu daktilo atanlara benzemez", sözlerin sahibi Başbakan Erdoğan. Dün Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Başbakanlık'ta meydana gelen olayı Meclis'te sohbet ettiği gazetecilere değerlendirdi.

Erdoğan kuru sıkı silahla Başbakanlığa gelerek üç el ateş eden Nuri Başkapan ile ilgili haberlere ve yapılan yorumlara tepki gösterdi.

Erdoğan, Başkapan'ı Belediye Başkanlığı döneminden bu yana tanıdığını belirterek, ev sahibi ve iş sahibi olması konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

Erdoğan, Başkapan için ayrıca "Bunlar akıllı, nereden ne geleceğini biliyorlar. Hepsi hikaye" ifadelerini kullandı.

"Canımı veririm"

Bu arada Bakanlar Kurulu devam ettiği sırada kuru sıkı tabanca ile 3 el ateş edince gözaltına alınan Nuri Başkapan, adliyeye getirildi.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Nuri Başkapan, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Eylemin ardından Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tutulan Başkapan, burada Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından da sorgulandı.

Başkapan, polise verdiği ifadede, işlediği bir suçun siciline işlenmesi nedeniyle uzun zamandır işsiz olduğunu ve bu nedenle iş bulamadığını söylediği öğrenildi.

Başbakanlığa girerek ateş etmesinin nedeninin sesini duyurmak olduğunu iddia eden Başkapan, "Uzun zamandır işsizim, kredi kartları borçlarım vardı. Daha önce derdimi Bakanlara anlatmıştım, ancak hiç bir çözüm bulunamadı. Ben de buraya gelerek sesimi duyurmak, derdimi anlatmak için böyle bir eyleme giriştim. Amacım kimseye zarar vermek değildi" dediği öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Savcılık Serbest Bıraktı, Terör Ekipleri Gözaltına Aldı!

Başbakanlık'ta 3 el ateş eden Nuri Başkapan, savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ardından tekrar gözaltına alındı.

’Korku ve panik yaratmak amacıyla kamu görevini kasten tehlikeye sokmak’ suçundan ifadesi alınan Başkapan daha sonra Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Terörle mücadele ekipleri ise saldırganı tekrar gözaltına aldı..

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBakanlar KuruluBaşbakanKayseriPolisRecep Tayyip ErdoğanTerörYargıtayolay
Görüş Bildir