Görüş Bildir

Başbakanlık: 'Savcı Öz'ün İddiaları Tamamen İftira'

Anasayfa > Gündem

Öz İle Görüşmesi İçin 2 Kişi Gönderdiğim Tümüyle İftira

Başbakanlık kaynakları, Zekeriya Öz’ün Başbakan'ın kendisi ile görüşmesi için iki kişiyi yolladığına dair iddiaları yalanladı

T24

Başbakanlık kaynakları, Zekeriya Öz'ün 'Başbakan tarafından gönderilen yüksek yargı kökenli 2 kişiyle Bursa'da görüştüm. Bu kişiler bana 'bizzat Başbakan'dan özür dile. Soruşturmayı durdur' dedi' sözleri hakkında yaptıkları açıklamada, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın söz konusu iddiayı, 'tümüyle iftira' diye niteliğini belirtti.

Başbakanlık kaynakları Singapur'da basın mensuplarına yaptıkları açıklamada 'Başbakanımızın, iddia edilen konuyla ilgili olarak yüksek yargıdan birilerini ya da herhangi bir kişiyi, birine göndermesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamıştır. Bu iddia, Başbakanımızın bizzat kendi ifadesiyle, kesinlikle ve tümüyle iftiradır' dediler.

Savcı Zekeriya Öz bu akşam yaptığı açıklamada Başbakan tarafından yüksek yargıdan iki kişinin kendisine gönderildiğini öne sürmüştü. Öz ayrıca bu kişilerin kendisine Başbakan’dan özür dileyen bir mektup yazmasını istediklerini iddia etmişti.

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/erdogan-oz-il...

"Zekeriya Öz'ün İddiaları Tamamen İftira"

Başbakanlık, Zekeriya Öz’ün “Erdoğan’ın kendisini tehdit ettiği” yönündeki sözlerine kısa yanıt verdi: “Tamamen iftira

Erdoğan’ın “Zekeriya Öz” ile görüşmek için kimseyi görevlendirmediği, iddialar için “yalan ve iftira” dediği açıklandı.

ZETE

Kaynak: http://zete.com/2014/01/basbakanlik-z...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?