Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başbakan Talimatı Verdi: Kimseye Ayrıcalık Yok!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Talimatı Verdi: Kimseye Ayrıcalık Yok

Başbakan Talimatı Verdi: Kimseye Ayrıcalık Yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin iki önemli sorunundan biri olan trafik konusunda kimseye ayrıcalık tanınmayacağını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Karayolları Güvenliği toplantısında konuştu. Türkiye'nin iki önemli sorunu olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bunlardan biri terör, ikincisi ise maalesef terör kadar konuşulmayan, terör kadar gündemde yer almayan trafik sorunudur. Buradan talimat veriyorum. Unvanı, makamı, konumu ne olursa olsun hiç kimseye ayrıcalık yapılmayacak" dedi. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

  • Türkiye'de 2002'de trafiğe kayıtlı araç sayısının 8 milyon 600 adet iken bugün bu rakamın 17 milyon 143 bine çıktı. Bu, ortalama yılda 1 milyon aracın trafiğe katıldıması demek.

  • İki önemli sorunumuz var. Bunlardan biri terör, ikincisi ise maalesef terör kadar konuşulmayan, terör kadar gündemde yer almayan trafik sorunudur. Buna aslında trafik terörü de diyebiliriz. Oysa baktığınızda trafik sorununun diğer değiyle trafik terörünün silahlı bölücü terörden daha fazla can aldığını, daha fazla kan akıttığını görürsünüz. Biz bu iki sorunun da üzerine kararlı bir şekilde gidiyoruz. Başarılı olana kadar da yılmadan usanmadan çözüme yönelik çabalarımızı sürdüreceğiz.

  • Alkollü araç kullananı eli silahlı canavara benzetiyorum. Alkolsüz olanı da bir masuma benzetiyorum. Onun hiçbir günahı yok. Dikkatle trafikte yoluna devam ediyor. Öbürü ise rayından çıkmış ne yapacağı belli olmayan bir Deli Dumrul gibi ve taa karşı tarafa, yola geçebiliyor. Anayasamızın 58'inci maddesi, 'bununla mücadelede gerekli tedbirleri devlet alır' diyor

  • Yeşil ışık yanarken, karşıdan karşıya geçerken dahi araba çarpan yayalar var, hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Hız olgusunu milletçe sorgulamaya, neden bu kadar acele ettiğimizi kendimize sormaya ciddi şekilde ihtiyaç var. Trafik kurallarının uygulanmasında hiçbir istisnayı kabul etmiyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

Alkollü Araç Kullananı Eli Silahlı Canavara Benzetiyorum

Başbakan Erdoğan, trafik terörünün bölücü terörden daha fazla can aldığını belirterek, "Alkollü araç kullananı eli silahlı canavara benzetiyorum" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de 2002'de trafiğe kayıtlı araç sayısının 8 milyon 600 adet iken bu rakamın 17 milyon 143 bine çıktığını bildirerek, ortalama yılda 1 milyon aracın trafiğe katıldığını bildirdi.

Erdoğan, Türkiye'nin iki önemli sorunu bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bunlardan biri terör, ikincisi ise maalesef terör kadar konuşulmayan, terör kadar gündemde yer almayan trafik sorunudur. Buna aslına trafik terörü de diyebiliriz. Oysa baktığınızda trafik sorununun diğer değişle trafik terörünün silahlı bölücü terörden daha fazla can aldığını, daha fazla kan akıttığını görürsünüz. Biz bu iki sorunun da üzerine kararlı bir şekilde gidiyoruz. Başarılı olana kadar da yılmadan usanmadan çözüme yönelik çabalarımızı sürdüreceğiz

Alkollü araç kullananı eli silahlı canavara benzetiyorum. Alkolsüz olanı da bir masuma benzetiyorum. Onun hiçbir günahı yok. Dikkatle trafikte yoluna devam ediyor. Öbürü ise rayından çıkmış ne yapacağı belli olmayan bir Deli Dumrul gibi ve taa karşı tarafa, yola geçebiliyor. Anayasamızın 58'inci maddesi, 'bununla mücadelede gerekli tedbirleri devlet alır' diyor."

Trafik kurallarına herkesin uyması gerektiğini bildiren Erdoğan, unvanı, makamı, konumu ne olursa olsun hiç kimseye ayrıcalık yapılmayacağını, kuralların harfiyen uygulanacağını vurguladı. Erdoğan, konunun bizzat takipçisi olacağının da altını çizdi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanRecep Tayyip ErdoğanTerör
Görüş Bildir