Görüş Bildir

'Başbakan'ın Oğlunu Göndermediği Mahkemeye...'

Anasayfa > Gündem

'Başbakan'ın Oğlunu Göndermediği Mahkemeye...'

Erzurum'da geçen Haziran ayında, Atatürk Üniversitesinin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında okuyan 13 öğrenci PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması YDGH'ye üye oldukları iddiasıyla gözaltına alındı. Öğrencilerden 8'i mahkemece tutuklandı, 3'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Üniversite öğrencileri hakkında 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma', 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından dava açıldı.

Erzurum 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen 5'inci celsede tutuklu sanıklar ve avukatları hazır bulundu. Cuhuriyet Savcısı sunduğu mütalaasında 9 kişi hakkında ağırlaştırılmış ömürboyu, 3 kişi hakkında 15 yıla kadar hapis cezası talep ederken, bir sanığın beraatini istedi. Duruşma bittikten sonra mahkeme heyetine dönen sanıklardan Eşref Şık 'Başbakan'ın güvenmediği mahkemeye biz de güvenmiyoruz. Başbakan'ın oğlunu göndermediği mahkemeye biz de gelmeyeceğiz. Bir sonraki duruşmaya katılmayacağız' dedi.

Duruşma karar verilmek üzere ertelenirken, Eşref Şık'ın bu sözleri duruşma salonunda bulunan sanık yakınları tarafından alkışlandı. Duruşma nedeniyle Çevik kuvvet ekipleri salonda ve adliye çıkışında geniş güvenlik önlemi aldı.

Hümeyra PARDELİ / ERZURUM, (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?