Başbakan'ın Heyetinde 'Acılı Bir Baba'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan ve Obama Görüşmesinde Sürpriz İsim

Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre İsrail 'in Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan 'ın babası Ahmet Doğan , ABD Başkanı Barack Obama'ya bir mektup vermek üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ABD'ye gitti.

Doğan'ın Obama'ya vereceği mektupta ABD vatandaşı da olan Furkan Doğan için açılan davayı ABD bürokrasisinin nasıl engellediği ve Adalet Bakanlığı'nın nasıl duyarsız kaldığı anlatılıyor.

Furkan Doğan'ın avukatları Ramazan Arıtürk ve Cihat Gökdemir tarafından hazırlanan mektup, Ahmet Doğan'a verildi. Ahmet Doğan da mektubu Başbakan Erdoğan'a götürerek, Obama'ya vermesini rica etti.

Erdoğan ise, 'Bu mektubu ben verebilirim ama senin vermen daha iyi olur, ben seni bu mektup için resmi heyete dahil ettireceğim' diyerek kendisiyle beraber ABD'ye gelmesini istedi. Bunun üzerine kısa sürede hazırlıklarını tamamlayan Doğan, Başbakan Erdoğan ile birlikte ABD'ye gitti.

gazeteport

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'ın Heyetinde 'Acılı Bir Baba'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretindeki heyette, İsrail'in "Mavi Marmara" saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan da yer alıyor.

Ahmet Doğan, "Yarın için randevu alınabilirse Sayın Başkan Obama ile görüşmek, Furkan'ın durumuyla ilgili ABD'de açılan davaların seyri konusunda konuşmak istiyorum" dedi. ABD'deki temasları süren Başbakan Erdoğan ile bu ülkeye gelen yaklaşık 100 iş adamının yer aldığı heyette, 3 yıl önce uluslararası sularda İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan "Mavi Marmara" gemisinde hayatını kaybeden 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan da bulunuyor.

'DAVET BAŞBAKAN'DAN GELDİ'

Ahmet Doğan, Başbakan Erdoğan'ın daveti üzerine ABD'ye geldiğini söyledi. Doğan, oğlu Furkan'ın ABD vatandaşı olması nedeniyle yasal durumu ve Mavi Marmara saldırısı sonrasında ABD'de İsrail aleyhine açtıkları davalarla ilgili ABD Başkanı Barack Obama'ya hitaben, randevu talebi içeren bir mektup kaleme aldığını belirtti.

Mektubu, ABD resmi makamlarının yanı sıra Başbakan Erdoğan aracılığıyla da Obama'ya iletmeyi düşündüğünü dile getiren Doğan, "Bu mektubu, ABD'ye gideceğini bildiğim için Obama'ya iletilmek üzere Başbakanımıza vermek istedim. ABD'ye hareketinden önce Başbakanımız ile Ankara'da görüştüm. Kendisi, 'Bu mektubu Başkan Obama'ya verebileceğini ancak benim doğrudan vermemin daha iyi olacağını' söyledi. Bunun için kafileye katılmamı istedi" diye konuştu.

'DAVANIN SEYRİNİ KONUŞMAK İSTİYORUM'

Başbakan Erdoğan'ın bu ricası üzerine kafileye katılıp Washington'a geldiğine değinen Doğan, "Yarın için randevu alınabilirse Sayın Başkan Obama ile görüşmek, Furkan'ın durumuyla ilgili ABD'de açılan davaların seyri konusunda konuşmak istiyorum. Süreçle ilgili Başkan Obama ile görüşme yapma arzusundayım" ifadesini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraBarack ObamaBaşbakanİsrailRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir