Başbakan'ın Gardrobunun Yüzde 80′İ Özel Dikim

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan'ın Gardrobunun Yüzde 80′İ Özel Dikim

Tayyip Erdoğan’ın ceketi sosyal medyada çok tartışıldı. Twitter’da “ekoseceket” adıyla hesaplar bile açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dün 6 farklı konuşma yaparken giydiği ekose ceket, Türkiye’nin en çok konuştuğu konulardan birisi oldu. Sosyal medyada çok konuşulan, çoğunlukla da eleştiri toplayan ceketin kimin üretimi olduğu ise bir türlü ortaya çıkmadı. Başbakan’ın sık alışveriş yaptığı giyim firmalarından Ramsey “Uzun süredir bizden bir alım yapmadı” derken Avva, Sarar, Kiğılı ve ve Damat da “Bizim değil” dedi . Ceketin Aydınlı Grubu markalarından birine ait olmadığı da ifade edildi. Başbakan’ın Ankara’da dikim yaptırdığı Çankayalı terzi Abdulkadir Şahin de “Başbakan’a dikim yapıyorum. Ama o ceketi ben dikmedim” diye konuştu. Şahin “Son dönemlerde Başbakan’ın gardrobunun yüzde 80′i özel dikim, terzi elinden çıkıyor” diye konuştu. Şahin Ankara’da Başbakan’ın yanısıra başka politikacılar için de dikim yaptığını söyledi. Ancak, ceketin başka bir terzi elindne çıktığı, özel dikim olduğu düşünülüyor.

ERDOĞAN’IN TAKSİM’DEKİ ESKİ TERZİSİ KAPATIYOR

Başbakanın giydiği ceketin daha eski bir model olabileceği düşüncesiyle, Taksim’deki eski terzisi Terzi Amca lakaplı Mehmet Amca’yı aradık. “O ceketi ben dikmedim” diyen Mehmet Amca, Başbakan’ın kendisine 1.5 yıldır ceket diktirmediğini dile getirdi. Yeri Taksim’de olduğu için “Gezi Parkı’ndaki direniş işlerinizi etkiledi mi?” diye sorduğumuz Amca, gösterilerden, onun öncesinde de yayalaştırma çalışmalarından dolayı bölgeye gelenlerin sayısının azaldığını ifade ederek, “Ben zaten yaz sonunda kapatıyorum. Geçtiğimiz yaz kapatacaktım. Ama biraz daha deneyeyim istedim. Birkaç düğün için siparişlerim var. Onları da bitireyim, emekli olacağım. Artık yoruldum” diye konuştu. Taksim’deki dükkanında 50 yıldır terzilik yapan Mehmet Amca Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın damatlığını da dikmişti. Amca, 24 yıl Başbakan için dikim yapmıştı.

EKOSE HAFTASONU İÇİN UYGUN

Ekose ceketin genellikle haftasonu giyilen ve casual giyim için talep gören nitelikte olduğunu dile getiren Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu “Ceket haftasonları, daha rahat ortamlarda giyilebilir. Başbakan da haftasonu kullandı. Ekose çok güncel değildir. Ama koleksiyonlarda yer de alır. Formal giyimde yeri yok. Kullanımı da zordur” diye konuştu.

Avva’nın Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Atik de ekosenin ilkbahar – kış döneminde moda olduğunu ifade ederek, “Yüksek mevkideki kişiler, görevleri gereği haftasonları çok spor, renkli giyinmeyebilirler. Ekose, smart-casual tarzıyla böyle durumlar için uygundur” diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanBilal ErdoğanGezi ParkıRecep Tayyip ErdoğanTwitter
Görüş Bildir