Başbakan'ın Fotoğrafına Ok Atan Öğrencilere 2 Yıl Hapis İstendi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan'ın Fotoğrafına Ok Atan Öğrencilere 2 Yıl Hapis İstendi

Başbakan'ın Fotoğrafına Ok Atan Öğrencilere 2 Yıl Hapis İstendi

Samsun’da 4+4+4 eyleminde üzerinde Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu hedef tahtasına ok atarak dart oynayan öğrencilerin 2 yıl hapsi istendi.

Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu panoya ok atarak dart oynayan öğrencilere iki yıl hapis istendi.

DHA’dan İsmail Akduman ’ın haberine göre, Samsun İlkadım İlçesi’nde geçen yıl Ağustos ayında lise ve üniversite öğrencileri, 4+4+4 eğitim sistemine karşı tepkilerini göstermek için eylem düzenleyip basın açıklaması yaptı.

Daha sonra da gençlerden Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Yıldırım Beyazıt Besim ile Çevre Mühendisliği’nde okuyan Mert Deniz Özkaya, iddialara göre hedef tahtası üzerine yapıştırılan ve üzerinde “Atış serbest hedef Tayyip” yazan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafına dart attı.

Güvenlik güçleri müdahale ederek başkalarının dart atmasına izin vermedi. 2 üniversiteli hakkında soruşturma açıldı ve savcı “Kamu görevlisine aleni hakaret” suçundan 1 yıldan az olmamak üzere 2 yıla kadar hapis cezası istedi.

Önümüzdeki haziran ayında yargılanmalarına başlanacak öğrencilerden Yıldırım Beyazıt Besim, dünyada demokrasinin hakim olduğu her yerde siyasal iktidar, parti ve siyasal öznelerin eleştirildiğini belirterek, şu savunmayı yaptı:

"Ülkemizde en ufak bir muhalif sese bile tahammül edilememektedir. O panoda fotoğraf var mıydı yok muydu, hatırlamıyorum. Ben görmedim. Bir bakan, gariban vatandaşa ‘Takla at da görelim’ diyor ve o hakaret olarak sayılmıyorsa, bizim tepkimiz de sayılmamalıdır. Böyle bir şey olsa bile bu demokratik bir talep olduğu için hakaret olduğunu düşünmüyorum. Bu eylem aynı şekilde Türkiye’nin her bölgesinde yapıldı."

Arkadaşlarının anlatımlarına katıldığını dile getiren Mert Deniz Özkaya ise, "Yıllardan beri bu ülkede işçiler, kadınlar, öğrenciler mağdur edildi. Şimdi mağdur olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. Bu çok komik. Bir bakan vatandaşa takla at derken kimse hakaret kabul etmiyor. Bize açılan bu dava komik geliyor. Karikatür dergilerine bile dava açıldı" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4BaşbakanRecep Tayyip ErdoğanSamsunkadınlar
Görüş Bildir