Başbakan’ın Evindeki Ofisinden Çıkan 4 ‘Böceğe’ Soruşturma

 > -

Başbakan’ın Evindeki Ofisinden Çıkan 4 ‘Böceğe’ Soruşturma

Başbakan’ın Evindeki Ofisinden Çıkan 4 ‘Böceğe’ Soruşturma

Başbakan Erdoğan’ın “Evimin altındaki ofiste çıktı” dediği dinleme cihazlarıyla ilgili Ankara Savcılığı’nın aylar öncesinden soruşturma başlattığı ortaya çıktı; “böcekler” Emniyet’in Bilişim Şubesi’nde inceleniyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün canlı yayında açıkladığı, evinin altındaki ofisinde bulunan dinleme cihazı “böcek”lerle ilgili, gizli bir soruşturma yürüttüğü ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan, önceki gün canlı yayında kendisinin de dinlendiğini açıklayarak “Makama böcek koydular, koymadılar. Bunu bilemezsiniz ki. Bunu yapanlar en yakınıza yapıyorlar. Arama taramada ilgili birimler buldu, çıkardı. Kim koydu? Evimin altındaki ofisimde” dedi. Geçen ekim ayında Erdoğan’ın Meclis’teki makam odasında iki dinleme cihazı bulunduğunun iddia edilmiş, Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ile Koruma Müdürü Zeki Bulut görevlerini bırakmıştı. Bunun ardından Erdoğan’ın otomobilinde ve yakın korumasında “böcek” bulunduğu iddiaları basına yansımıştı.

Başsavcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan’ın dinlendiği iddiaları basına yansıyınca savcılık re’sen soruşturma başlattı. Soruşturmanın Memur Suçlarına Bakmakla Görevli Büro tarafından gizli yürütüldüğü belirtildi. Başbakan’ın makam odasında, otomobilinde, korumasında ve en son evinin altındaki ofisinden çıkan dinleme cihazlarının Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilişim Şubesi’nce incelendiği ve bu incelemeye ilişkin kapsamlı bir rapor hazırlanacağı öğrenildi.

Ofis arandı

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanRecep Tayyip Erdoğanmemur
Görüş Bildir