Gezi Parkı'nda Gözler Yargı Kararında

 > -

Başbakan İkinci Bir Gezi Heyetiyle Görüşecek

Başbakan İkinci Bir Gezi Heyetiyle Görüşecek

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili dün 11 kişilik bir heyetle görüşen Başbakan Erdoğan'ın, sanatçılardan oluşan ikinci bir heyetle görüşeceği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarıyla ilgili yeni bir heyetle daha görüşeceği ortaya çıktı. Dün Ankara’da 11 kişilik bir heyetle görüşen Erdoğan, bu kez 4 kişilik bir sanatçı heyetinden bilgi alacak.

Erdoğan’ın görüşeceği ikinci heyetin Demet Akbağ, Halit Ergenç, Nebil Özgentürk ve Ali Sunal’dan oluşacağı öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Ünlü İsimler Başbakan'la Görüşecek

Gezi Parkı'ndaki eylemcilere sanat ve televizyon dünyasından destek geldi. Sanatçılar Yavuz Bingöl, Demet Akbağ, Halit Ergenç, Ali Sunal, Ceyda Düvenci ile Gazeteci Can Dündar, Nebil Özgentürk ve Yazar Sunay Akın'dan oluşan heyet Taksim Dayanışması'nın çadırını ziyaret etti.

Eylemcilerden bilgi alan heyette yer alan Sunay Akın çıkışta "Başbakan'dan görüşme talep ettik olumlu karşıladılar" dedi.

Akın "İlk günden beri bilgi sahibiyiz. Sürekli bilgi alıyorduk. Son bilgileri almak ve ortak düşünce oluşturmak için bugün yine parka geldik. Hükümetin ve buradaki arkadaşların demokratik zeminde buluşmasını sağlamak istiyoruz. İlk günden burada olan sanatçı arkadaşlarımızla başbakanla görüşmeye gideceğiz. Ortak çözüm bulmak için. Bu ekip yeni kurulmuş bir ekip değil. İlk günden beri hem buradaki arkadaşlarla hem de yetkililerle görüşüyoruz" dedi. Sunay Akın gazetecilerin önceki gün Başbakanla görüşen heyetle ilgili olarak da sorularına "Kendi görüşleri saygı duyuyoruz" diye yanıt verdi.

Şefik DİNÇ / AHT

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan ile Görüşecek Heyet Ankara'ya Doğru Yola Çıktı

Taksim Dayanışması üyeleri başta olmak üzere sanatçıların da yer aldığı bir heyetin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşme daveti üzerine Başbakanlık konutuna doğru yola çıktığı öğrenildi.

Ankara’ya doğru yola çıkan heyette Şehir Plancıları Odası Başkanı Tayfun Kahraman, Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu, Mimarlar Odası üyesi Derya Karadağ, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, Akademisyen Beyza üstün, Taksim ayanışması’ndan Cem Tüzün, KESK’ten bir temsilci, Yavuz Bingöl, Halit Ergenç, Gazeteci Nebil Özgentürk, Oyuncu Ceyda Düvenci, Mahsun Kırmızıgül, Sunay Akın, Ali Sunal gibi isimler yer alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan İle Taksim Dayanışma Görüşmesi

Taksim Dayanışması'nın sözcüleri, sanatçılar ve aydınlardan oluşan bir grup, Başbakan Erdoğan ile görüşmek üzere Başbakanlık Konutu'na gidiyor.

Daha önce randevu talepleri kabul edilmeyen Taksim Dayanışma, Başbakan Erdoğan ile görüşecek. Taksim Dayanışma'dan Tayfun Kahraman'ın açıkladığı görüşme bu gece saat 23.00'de Başbakanlık Konutu'nda olacak.

Taksim Dayanışması adına Şehir Plancılar Odası İstanbul Şubesi, DİSK, KESK, TMMOB ve İst Tabip odası görüşmeye katılacak.Heyette Taksim Dayanışmayı temsilen Eyüp Muhcu, Ali Çerkezoglu, Tayfun Kahraman, Derya Karadağ, Feyza Üstün yer alacak. Heyet saat 20.00 uçağıyla Ankara'ya hareket etti.

Sanatçı ve Aydınlar adına kalıtımcılar, Yavuz Bingöl, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Ali Sunal ve Mahsun Kırmızıgül olacak.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan 'Gezi' Heyetiyle Görüşüyor

Sanatçılar Yavuz Bingöl, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Sertab Erener, Mahsun Kırmızıgül, Nebil Özgentürk, Ali Sunal ve Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu ve Semt Dernekleri Sözcüsü Can Tüzün saat 23.30 sıralarında Başbakanlık Konutu'na geldi.

Görüşmeye, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala da katılıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'a Gece Ziyareti

Taksim Dayanışması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye çağrıldı.

Taksim Dayanışması Sözcüleri, sanatçı ve aydınlarla birlikte Başbakanlık Konutuna gidiyor....

Başabakan Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamalarla müdahale beklentisinin yoğunlaştığı Gezi Parkı direnişini sürdüren Taksim Dayanışması sözcülerinden TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, 19.30'da kendi twitter hesabında yaptığı bir açıklama ile Başbakanlık konutunda bir görüşmenin gerçekleşeceğini duyurdu.

TAKSİM DAYANIŞMASI BAŞBAKANLIK KONUTUNA GİDİYOR

İşte Tayfun Kahraman'ı attığı twit

"Su an cok ani bir gelisme ile Taksim Dayanismasi sozculeri olarak, sanatci ve aydinlar ile Basbakanlik Konutuna gorusmeye gidiyoruz."

BAŞBAKANLA GÖRÜŞECEK HEYETTE ŞU İSİMLER VAR

Başbakanlıktan gelen çağrı üzerine 20:30 uçağıyla Ankara'ya hareket edecek ekipte Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Cerkezoglu, Şehir Placıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman, Derya Karadağ, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Beyza Üstün, Taksim Dayanışması sözcülerinden Cem Tüzün, sanatçı Yavuz Bingöl, yönetmen Nebil Özgentürk, şair yazar Sunay Akın, oyuncu Ceyda Düvenci ve Ali Sunal yer alıyor.

Başbakan bu akşam saat 22:30'da sanatçılar ve Taksim Dayanışma'dan bir heyetle buluşacak.

BAŞBAKANLA GÖRÜŞMEK İÇİN ANKARA’YA GİTTİLER

TAKSİM Dayanışması'nın sözcüleri, sanatçılar ve aydınlardan oluşan bir grup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara’ya gitti.

Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla saat 21.30’da Ankara’ya giden ekibin içerisinde sanatçılardan Halit Ergenç, Ali Sunal, Mahsun Kırmızıgül, Ceyda Düvenci, Sertap Erener, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Yavuz Bingöl’de yer aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak Ankara’ya giden sanatçılar ve aydınlar Atatürk Havalimanı VIP Salonu’ndan uçağa geçtiler.

Basın mensuplarının görüşmeyle ilgili sorusu üzerine sanatçılar, görüşme öncesi herhangi bir açıklama yapmama kararı aldıklarını söylediler.

ERDOĞAN'A GECE ZİYARETİ

Başbakan Tayyip Erdoğan, Taksim Dayanışması’nın sözcüleri, sanatçılar ve aydınlardan oluşan grupla gece geç saatlerde bir araya geldi.

Başbakanlık Resmi Konutu’nda 23.30’da başlayan görüşmeye, Sunay Akın, Yavuz Bingöl, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Sertab Erener, Mahsun Kırmızıgül, Nebil Özgentürk ve Ali Sunal’ın yanı sıra Taksim Dayanışma’dan TMMOB Başkanı Eyüp Muhcu ve Semt Dernekleri Sözcüsü Can Tüzün de katıldı.

Grup üyelerinin talebi üzerine gerçekleşen görüşmede hükümet kanadından, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala hazır bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'a Gece Ziyareti Bitti - İşte Açıklamalar

Başbakan Tayyip Erdoğan, Taksim Dayanışması’nın sözcüleri, sanatçılar ve aydınlardan oluşan grupla gece geç saatlerde bir araya geldi. Başbakanlık Konutu'ndaki görüşme 3.5 saat sürdü.Görüşme sonrası Hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik açıklamalarda bulundu

Çelik'in görüşmesinden satırbaşları;

Dün bir açıklama yapmıştım. Yine dört saat süren bir toplantı yapıldı. Burada ağırlıklı olarak sanatçılarımız vardı. Taksim Platformu'ndan arkadaşlarımız geldiler.

Sonuç itibarıyla toplantıdan arkadaşlarımız hangi intiba ile ayrıldıklarını paylaşacaklar. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk dışında bir işlem yapmamız söz konusu değildir. Bir yargı kararı vardır. Elbette hükümet bu yargı kararını uygulamakta yükümlüdür. Temyiz süreci başlatılmıştır. Yargı kararı sona erene kadar Gezi Parkı ile ilgili tasarrufta bulunulmayacak. Yarı kararı lehte çıksa bile bir halk oylamasına gidilecek.

İstanbul halkı ne istiyor bu öğrenilecek. İstanbul'un verdiği karar bizim için son derece önemlidir. Ayrıca yine bu toplantıda bulunan eylemciler ve sanatçılar polisin zaman zaman orantısız güç kullandığını ifade etmişlerdir. Keyfi davranan ve orantısız güç kullanan polislerle ilgili soruşturma talep etmişlerdir. Zaten hükümetimiz de aynı görüştedir. İnceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Devlet memurları da suç işleme imtiyazına sahip değildir.

Bu arada Gezi Parkı şu anda parktır. Yarı kararı çıkıncaya kadar halk oylamasının sonucu belli oluncaya kadar bir tasarrufa gidilmeyecektir. Ancak Gezi Parkı belli bir grubun yaşadığı park olmaktan çıkmalıdır. Orada hassasiyetleriyle toplanan gençlere de bir ağabeyleri olarak söylüyorum bu saaaten sonra evlerinize gidip sıcak yataklarında yatmanız doğru olacaktır.

Ve Gözler Gezi Parkı'nda

Başbakan Tayyip Erdoğan, Taksim Dayanışması’nın sözcüleri, sanatçılar ve aydınlardan oluşan grupla gece geç saatlerde bir araya geldi. Başbakanlık Konutu'ndaki görüşme 3.5 saat sürdü.Görüşme sonrası Hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik açıklamalarda bulundu. Dünkü ilk heyetle görüşme sonrası referandum yapılabileceğini açıklayan hükumetten ikinci adım geldi. Taksim dayanışması üyelerinin bulunduğu ikinci heyetle görüşen Erdoğan adıma açıklama Hüseyin Çelik'ten geldi. Çelik, "Mahkeme kararı ve oylama sonucu belli olana kadar gezi Parkı'na dokunmayacağız" sözü verdi

Görüşme sonrası Taksim Dayanışma adına açıklamayı Tayfun Kahraman yaptı;

Öncelikle sayın Başbakan'a ve heyette yer alan ilgili bakanlara bizleri davet ettikleri için teşekkür ederiz. 17 gündür Gezi Parkı'yla başlayan çevre hakkı ve demokrasi hakkı ülkemizde derin bir iz bıraktı.

Değerlendirmelerimizi Başbakan'a ilettik. Sayın Başbakan halk oylamasına gideceklerini söyledi. Vatandaşlarımızın yani halkın kararına uyacaklarını söylediler. Güvenlik kuvvetlerinin ölçüsüz ve kuralsız şiddetlerinin de araştırılacağı tarafımıza bildirildi. Biz bugün burada halen de süren bu sürecin ve sayın Başbakan'ın söylediği sözlerinin takipçisi olacağız.

Buradan çıkıp Gezi Parkı'na gidiyoruz. Konu tamamen parka, yaşam alanına saygı olarak başladı. Oradaki duyarlı insanlar bu süreci değerlendireceklerdir. Kendilerine olumlu yaklaşımı onlar da aynı seviyede değerlendireceklerdir. Ve kendi kararlarını vereceklerdir.

Yarın bir etkinlik yapacağız. Bu süreçte maalesef 4 ölüm gerçekleşti. Bu acıyı halen içimizde yaşıyoruz.Yarınki etkinlik bir şenlik değil ağıt, üzüntü, onları anma şeklinde olacaktır.Herkesi bekliyoruz.

Sanatçılar adına oyuncu Halit Ergenç açıklamada bulundu

İyi akşamlar bu geç saate kadar beklediniz, teşekkürler hepinize. Bu süreç içerisinde sanatçılar olarak neler yaşadığımızı,süreci nasıl gördüğümüzü kaygılarımızı çözüm önerilerimizi dile getirdik. Sayın Başbakanımız bizi dikkatle dinledi. Öncelikle yargı sürecine saygılı olduklarını bize söylediler ve tekrarladılar. Yargı kararına uyacaklarını da söylediler. Bunun sonrasında artık parktakilerin evlerine gidip rahatça uyumalarını söylediler. Bu şiddet gösteriyle ilgili kendi sıkıntılarımızı dile getirdik. Tabi onlar da sıkıntılarını dile getirdiler.

Ellerimizde olan delilleri taraf farketmezsizin kendilerine ulaştırmamızı istediler.Şiddet ile ilgili görüntüleri ulaştırmamızı istediler,teminat verdiler. Nihayetinde aldığımız sonuç budur.

GEZİ PARKI’NIN İŞGAL ALTINDA TUTULMASINA MÜSADE EDECEĞİNİ SANMIYORUM

Yaklaşık 4 saat süren toplantı sonrasında açıklama yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "Sonuç itibariyle, Türkiye bir hukuk devletidir. Gezi Parkı ile ilgili verilmiş bir yargı kararı vardır. Yargı kararları lehte çıksa bile hükümetimiz halkımızın ne düşündüğünü öğrenmek için bir halk oylamasına gidecek. İstabulluların verdiği karar bizim için son derece önemlidir. Lehte veya aleyhte de çıksa hükümetimiz bunu uygulayacaktır. Zaman zaman orada orantısız güç kullananlarla ilgili duyarlılık talep edilmiştir. Zaten başından beri hükümet de aynı görüşte. Gereken inceleme başlatılmıştır. Devlet memurları suç işleme insiyatifine sahip değildir. Gezi Parkı şu anda parktır. Halk oylaması sonucu çıkıncaya kadar, burada farklı bir şey yapılmayacaktır. Sadece belli bir grubun giderek 24 saat yaşadığı bir park olmaktan derhal çıkmalıdır. Bir ağabeyleri olarak söylüyorum. Evinizde sıcak yataklarınızda yatmanız daha doğrudur. Gelen sanatçı ve temsilcilerin de görüşleri bu yöndedir. Bu gerilimin bu gerginliğin bir an önce ortadan kalkmasını istiyoruz. Canı yananlardan dolayı üzüntülerimizi ifade ediyoruz. Gönlü kırılanlardan dolayı üzüntülerimizi ifade ediyoruz. Orada bulunan illegal örgütler için bu söylediklerim geçerli değil. Umarım bir kaç saat sonra güneş daha parlak doğar. Türkiye’nin Başbakanı 18 saatten fazla çalıştı. Yarın daha yoğun olacak. Eğer demokaratik bir ülke olmasaydı böyle olmazdı. Hükümet son derece müsamahakar davranmıştır, davranmaktadır. Hükümetin orada çok uzun boylu Gezi Parkı’nın işgal altında tutulmasına müsade edeceğini hiç sanmıyorum" dedi.

SANATÇILAR VE TAKSİM DAYANIŞMA KATILDI

Başbakanlık Resmi Konutu’nda 23.30’da başlayan görüşmeye, Sunay Akın, Yavuz Bingöl, Ceyda Düvenci, Halit Ergenç, Sertab Erener, Mahsun Kırmızıgül, Nebil Özgentürk ve Ali Sunal’ın yanı sıra Taksim Dayanışma’dan TMMOB Başkanı Eyüp Muhcu, KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreter Dr. Ali Çerkezoğlu, TMMOB İstanbul Başkanı Tayfun Kahraman, Elektrik Müh. Odası İstanbul Şube Başk. Beyza Metin, Mimarlar Odası üyesi Derya Karadağ ve Semt Dernekleri Sözcüsü Can Tüzün de katıldı.

Grup üyelerinin talebi üzerine gerçekleşen görüşmede hükümet kanadından, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala hazır bulundu.

Ünlü sanatçıların Esenboğa Havalimanı’ndan Başbakanlık Resmi Konutu’na taksi ile gelmeleri dikkat çekti. Başbakanlık Konutu'na sanatçıların ardından iki taksiyle Taksim Dayanışma'dan 8 kişi daha geldi.

Hakime TORUN/ ANKARA, (DHA) / Hürriyet

Hüseyin Çelik: 'Yargı Kararı Beklenecek'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Gözler Yargı Kararında

Gezi Parkı'nın geleceğinin halka sorulması gündemde. Ancak bu konuda süren iki ayrı idari dava var. Yargının sözü sürecin belirleyicisi olacak.

Gezi Parkı için önce ‘referandum’ önerisi geldi, ardından da dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bunun ‘plebisit’ olduğunu söyledi. Erdoğan dünkü konuşmasında ayrıca “Yargı kararını bekleyeceğiz” açıklamasını yaptı. Zira Topçu Kışlası için halihazırda süren iki dava var.

Bakanlık bekleniyor

İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nde süren dava şöyle: ‘Topçu Kışlası’ için mimar Halil Onur, İBB adına yaptığı projeyi İstanbul 2 No’lu Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’na sunmuş. Kurul, projenin röleve ve restutitesi için yeterli bilgi, belge olmadığı gerekçesiyle reddetmişti. Üst mercii olan Kültür Varlıkları Koruma Yüksek Kurulu ise İstanbul 2 No’lu Koruma Kurulu’nun kararını reddederek, projenin uygun olduğuna işaret etmişti. Bu aşamadan sonra Taksim Gezi Parkı Dayanışma Derneği’nin açtığı davayla 6. İdare Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın savunması gelene kadar yürütmeyi durdurma kararı almıştı.

İstanbul 1. İdare Mahkemesi’nde süren diğer davada ise Taksim Yayalaştırma Projesi ve ona dahil edilen Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapılmasının önünü açan 1/5000 ile 1/1000 ölçekli Nâzım İmar Plan değişikliklerinin iptali istendi. Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Peyzaj Mimarları Odası tarafından açılan davadaki bilirkişi raporunda şöyle deniyordu: ‘‘Dava konusu plan değişikliklerinin çevre, kültürel ve doğal miras, kültürel ve ekonomik yapı, teknik altyapı, sosyal donatı, yapı ve sokak dokusu, mülkiyet yapısı, ulaşım, dolaşım sistemi, şehircilik, planlama ve koruma ilkelerine uygun olmadığı, söz konusu planın sadece Taksim alanı yayalaştırma projesi gibi görünmekle birlikte plan notlarında Gezi Parkı’nı da içerdiği ve plan onama sınırı içindeki bir alanın planlamasının sonradan düzenlemek üzere ayrılarak belirsiz bırakıldığı...” Mahkeme dört haftadır bilirkişi raporunu değerlendiriyor. Mahkemenin bilirkişi raporuna uyması ve esastan plan notlarını iptal edeceği ön görülüyor.

Önümüzde şimdi mahkemeden çıkacak kararlara göre çok alternatifli bir yol görünüyor. Yargıdan iptal kararları çıkarsa projeler durmuş olacak. Ancak bu, sorunun bittiği anlamına gelmiyor. İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapımına değil, mimar Halil Onur’un projesinin iptaline yönelik karar vermiş olacak. Bu durumda yani mahkemeden iptal kararı çıktığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul 2 No’lu Koruma Kurulu’ndan geçebilecek başka bir Topçu Kışlası projesini öne sürebilir.

Yine de halka sorulur

Aynı şekilde 1. İdare Mahkemesi davada iptal kararı verirse, İBB nazım imar plan tadilatları ile yine Topçu Kışlası’nı inşa etmenin önünü açabilir. Bu durumda tekrar ‘referandum’ ya da ‘plebisit’ gündeme gelecektir. Tüm bu alternatifler önümüzdeki dönemde yargının vereceği karar ile şekillenecek.

Gezi Parkı’yla ilgili ‘referandum’ önerisi Gezi Parkı’nın da gündemindeydi. Gezi Parkı’ndan bazı görüşler:

Sidar İnan Erçelik: Referandum hükümetin şimdiye kadar izlediği diğer oyunlardan sadece biri ve bunu kabul etmemiz kesinlikle söz konusu değil. Çünkü, bir defa bizi temsilen gittiği söylenen insanların yarısından fazlası buraya bir defa bile gelmemiş insanlardır. Dahası 3 ölümüz var. Birinin sadece bir referandum olarak lütfetmesi için mi kurban oldu bu insanlar?

Filiz Karakuş: Ben ağaçların kesilmesiyle ilgili bir referandumun olabileceğini düşünmüyorum. Burada bir yaşam söz konusu. Oyalama taktiği olduğunu düşünüyorum. Topçu Kışlası projesinden vazgeçilmesi, parkların, bahçelerin devlet eliyle AVM’leştirilmesinden vazgeçilmesini talep ediyoruz.

**Enes Baş: Referandumu çok demokratik bulmuyorum. Anayasa referandumunda olduğu gibi yine yüzde 52 ‘Evet’ dediğinde, yüzde 48’e hiçbir şekilde bakılmayıp, onlar göz ardı edilecek.

Haberin Tamamı İçin:

Saat 23.45'te başlayan basına kapalı görüşme yaklaşık 4 saat sürdü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBingölErdoğan BayraktarGezi ParkıHüseyin Çelikİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiMuammer GülerÖmer ÇelikRecep Tayyip ErdoğanTürk Hava YollarıTwitter
Görüş Bildir