Başbakan Erdoğan Pakistan'da

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Pakistan'a Gitti

Başbakan Pakistan'a Gitti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gitti.Başbakan Erdoğan, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani'nin daveti üzerine geldiği ülkede, Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin ikinci toplantısına katılacak.

Haberin Tamamı İçin:

İslamabad'ın caddeleri Erdoğan'ın resimleriyle süslendi

İslamabad'ın caddeleri Erdoğan'ın resimleriyle süslendi

Resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan’a giden Erdoğan’ın resimleri başta kaldığı Serena Oteli ve çevresindeki caddelerde olmak üzere başkentin birçok caddesini süslüyor.

Otelin girişi ve çevresindeki caddeler de Başbakan Erdoğan’ın resimleriyle birlikte Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ve Başbakan Yusuf Rıza Gilani’nin de resimleri asıldı. Otelin hemen girişine aslına Erdoğan, Zerdari ve Gikani’nin dev portesi ise dikkat çekti.

Cihan Haber Ajansı’na Başbakan Erdoğan’ın ziyaretini değerlendiren Fazıl Hakimi isimli Pakistan vatandaşı iki ülke ilişkililerinin kardeşlik zemini üzerine kurulduğunu aktardı. Hakimi ,“Bizim yakınlığımız, dostluğumuz çok eskiye dayanıyor. Dosttan ziyade kardeş ülkeleriz. Birbirine çok benzeyen halklarız. Erdoğan’a büyük bir memnuniyetle ‘hoş geldiniz’ diyorum” ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan bugün öğleden sonra Pakistan Parlamentosu’nda Temsilciler Meclisi ile Senato’nun birleşik oturumunda konuşma yapacak.

Erdoğan’a Pakistan ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik eşlik ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'a Protesto Gibi Alkış!

Erdoğan'a Protesto Gibi Alkış!

Başbakan Erdoğan Pakistan Perlementosu'nda konuştu

Türkiye'de görmeye alışık olduğumuz masalara vurarak protesto etmek Pakistan'da bir alkışlama yöntemi.

Erdoğan'ın Pakistan Perlementosu'nda yaptığı konuşması sırasında vekillerin sık sık masalara vurarak alkış tutuması ilginç anların yaşanmasına neden oldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBekir BozdağBinali YıldırımErdoğan BayraktarÖmer ÇelikRecep Tayyip ErdoğanTaner YıldızZafer Çağlayan
Görüş Bildir