Başbakan Erdoğan: "Milletin Emanetini Taşıyoruz"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan'ın Şanlıurfa İl Kongresi Konuşması

Erdoğan'ın Şanlıurfa İl Kongresi Konuşması

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

On yıllar boyunca bu bölgeyi kaderine terk ettiler. Bu bölgeye gerekli yatırımı yapmadılar. AK Parti olarak karmaşık soruna, iç içe geçmiş oyunun içinde oyun olan soruna kararlı bir şekilde "dur" dedik.

"MİLLETİN EMANETİNİ TAŞIYORUZ"
Biz statükonun, belli etnik kökenlerin, inançların değil, biz Türkiye'nin partisiyiz. Biz milletin kurduğu, istikamet çizdiği, milletin emanetini taşıyan bir partiyiz. 2002'de Şanlıurfa'da yüzde 23, 2007'de yüzde 60, 2011'de yüzde 63,5 oy aldık. Terörle mücadelemizde bölgeden çok iyi destek alıyoruz. Bir başka ilimizin oy oranlarını vereceğim. Terörle mücadelede en fazla şehit vermiş illerimizden biri Kırıkkale. 2002'de AK Parti'ye yüzde 49, 2011'de yüzde 62 oy oranıyla yine AK Parti demiş. Şanlıurfa'da Kırıkkale'de AK Parti'ye ne diyor,"terör meselesini, Kürt meselesini çöz"...

"TERÖRLE MÜCADELEDE DİK DURUŞ SERGİLEDİK"
Bütün illerimizde bu manzara var. 81 vilayetin tamamında oylarımızı artırarak buralara geldik. Ne kadar büyük emanet taşıdığımızın farkındayız. Terör meselesinde çok dik bir duruş sergiledik. Demokratikleşme konusunda geri adım asla atmadık. Millet arkamızda olduğu sürece biz 75 milyonu kardeşçe kucaklaştırmanın mücadelesini vereceğiz.

"ANALAR AĞLAMASIN"
Biz bu meseleyi çözmeye çalıştıkça birileri inatla bu meselenin çözülmemesi için çabalıyor. Biz "analar ağlamasın" dedikçe birileri anaları ağlatmak için çalışıyor. Hem Kırıkkale'deki annenin hem de dağdaki çocuğun annesi ağlamasın diye çalışırken birileri "Dağdakiler inmesin" diyerek şiddeti körüklüyor.

Dokunamazsın dedikleri herşeye dokunduk ve kirli ilişkileri tek tek yargıya teslim ettik. Mafya çete cunta demeden mücadele ettik. Biz bu meydanları, stadyumları terörden ve şiddetten nemalananlara, kan tüccarlarına bırakmayacağız. Onlar sizin yoksul, fakir kalmanızı istiyor. Onlar istismardan kandan gözyaşından besleniyor. Ama biz sadece hizmet, hellaleşme ve kucaklaşma diyoruz. Hiçbir provakasyon bize engel olamayacak.

"BU SEÇİMDE OY PATLAMASI OLSUN"
Aramıza simsarların girmesine izin vermeyin. Farklı niyetleri olan maskeli provakatörlerin girmesine asla müsade etmeyelim. Dağdaki teröristleri ölüme göndermek için yurtiçinde ve yurtdışında çaba gösterenlere izin vermeyelim.

Şanlıurfa'nın tamamı büyükşehir için oy kullanacak. Bu seçimlerde oy patlaması yaparak tüm Türkiye'ye örnek olacağımıza inanıyorum. 747 milyon TL'lik yatırımların resmi açılışını yapıyoruz. Bugün 91 kilometrelik Şanlıurfa-Viranşehir yolunu resmi olarak hizmete açacağız. Harran Üniversitesi bünyesinde GAP yenilenebilir araştırma merkezini kuruyoruz. Şanlıurfa'ya tam 1700 yataklı şehir hastanesi yapıyoruz. Kamu-özel ortaklığı modeliyle yapılacak hastanenin altyapı çalışmalarından sonra inşaata başlıyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanŞanlıurfaŞehitTeröroyun
Görüş Bildir