Başbakan Erdoğan: 'Silah Bırakılmadan Mücadele Bitmez'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Erdoğan: 'İsrail'den Her şey Beklenir'

Başbakan Erdoğan: 'İsrail'den Her şey Beklenir'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Silah Bırakılmadan Mücadele Bitmez

Silah Bırakılmadan Mücadele Bitmez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Şunu tekrar altını çizerek söylüyorum. Güvenlik güçlerimiz hiçbir zaman operasyon meraklısı değildir. Ama gerek asayişin temininde, gerekse terörle mücadelede, tabii ki onların asli görevi onu sağlamaktır, o güvenliği sağlamaktır, huzuru sağlamaktır. Bunun için operasyon yapılması gerekiyorsa, o zaman operasyonu yapar'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, ''Dünyanın hiçbir yerinde terörle mücadelede böyle bir takvim ortaya konmaz. Kaldı ki biz kimseyle bir anlaşma masasına da oturmuyoruz. Onu da size söyleyeyim. Çünkü bizim illegal bir örgütle anlaşma masasına oturmak gibi bir derdimiz asla olamaz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı'daki görüşmelere ilişkin, ''İmralı'nın vermiş olduğu mesajların çok önemli olduğunu, bunu yine istihbarat örgütümüzün bizlere aktardığı bilgiler çerçevesinde ediniyoruz, görüyoruz. Burada kendilerine göre Kandil'in, Avrupa'nın ve siyasi uzantılarının vermiş olduğu mesajlar var.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı'daki görüşmelere ilişkin, ''Burada hedeflerle gelinen durumu karıştırmak yanlış olabilir. Bu hedefleri ta başından beri açıkladım, açıklıyorum. Silahlar bıraktırılmadan, silahlar bırakılmadan bizim bölücü terör örgütüyle mücadeleyi kesmemiz söz konusu değil. Bu kararlılığımız devam edecektir. Siyasi temsilcileri, siyasi uzantılarıyla da müzakerelerimizi hep yapabileceğimi söyledim'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İmralı'daki görüşmelere ilişkin, ''(BDP heyetinin ziyareti) İkinci ziyarete yönelik izni ve bunların kimler olabileceği noktasındaki tespiti, bunları Adalet Bakanımız yapar, ondan sonra da kendilerine bu hafta içerisinde mi olur yoksa daha sonraki hafta içinde mi olur o da yine Adalet Bakanımızın şahsıma sunacağı tekliften sonra o takvimi belirleriz. Ama bu hafta içinde olur diye böyle bir kesinleşmiş tarih söz konusu değil.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Suriye'ye yönelik saldırısıyla ilgili, ''Bölgede her an her şey olabilir. Hele hele İsrail sorununa bugüne kadar bu şekilde yanlış bakanlar, İsrail'i bir şımarık oğlan tarzında besleyenler, yetiştirenler, İsrail'den her zaman her şeyi bekleyebilirler. Kaldı ki İsrail'in Suriye'ye bu ilk biliyorsunuz bu tür bir müdahalesi değildir. Bundan önce de Suriye'ye birçok müdahalesi olmuştur'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiBaşbakanÇek CumhuriyetiİmralıİsrailPragRecep Tayyip ErdoğanSuriyeTerör
Görüş Bildir