Erdoğan: 'Beyefendiyi İmralı'ya Götürmek Lazım'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Erdoğan'ın son Grup Konuşması

Başbakan Erdoğan'ın son Grup Konuşması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor...

"Düşünün Türk parasının üzerinde Mustafa Kemal fotoğraflarını kaldırıp İnönü fotoğrafını bastıranlar demokrasinin gelmesini engellemiştir.

27 Mayıs müdahalesi bütün zulmüne rağmen Türkiye'de sadece demokrasinin gelmesini geciktirmiştir. Arkasında kim var? CHP...

Bu milletin akıp gittiği bir mecra var. Unutmayın dere yatağında akar. İstediğiniz kadar derenin yatağını değiştirin, eninde sonunda dere yatağını bulur. Asırlardır bu millet ilkeli bir şekilde geleceğe doğru engel tanımadan akıyor.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Kürtçe Seçmeli Ders Oluyor

Erdoğan: Kürtçe Seçmeli Ders Oluyor

Başbakan Erdoğan açıkladı: Kürtçe bir seçmeli ders olarak alınabilecek, öğretilecek ve öğrenilecek. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün grup toplantısından öceki gün Vatan gazetesinin manşetinde yer alan "Kürtçe seçmeli ders oluyor" manşetini doğruladı... Erdoğan grupta şu sözleri söyledi;

''Bunun yanında, öğrencilerimiz, Farklı Dil ve Lehçelerin Öğrenilmesi Hakkında Kanun kapsamında, yaşayan diller ve lehçeler adı altında, yerel dil ve lehçeleri öğrenme imkanına kavuşuyorlar. Örneğin, yeterli sayıda öğrenci bir araya geldiğinde, Kürtçe bir seçmeli ders olarak alınabilecek, öğretilecek ve öğrenilecek. Bu, tarihi bir adımdır''

Haberin Tamamı İçin:

Kürtçe seçmeli ders

AA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Yıllarca ötekileştirilen, horlanan, dışlanan insanların eşit yurttaş haline gelmesini kimse farklı yerlere çekmemelidir. Türkiye'de yaşananlar sadece ve sadece bir normalleşme sürecidir'' dedi.
Erdoğan, ''Bunun yanında, öğrencilerimiz, Farklı Dil ve Lehçelerin Öğrenilmesi Hakkında Kanun kapsamında, yaşayan diller ve lehçeler adı altında, yerel dil ve lehçeleri öğrenme imkanına kavuşuyorlar. Örneğin, yeterli sayıda öğrenci bir araya geldiğinde, Kürtçe bir seçmeli ders olarak alınabilecek, öğretilecek ve öğrenilecek. Bu, tarihi bir adımdır'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, şu mesajları verdi:
-Hükümet olarak, sadece bize oy veren yüzde 50'nin değil; yüzde 100'ün emanetini omuzlarımızda taşıyoruz. Bu çizgiden hiçbir zaman sapmadık. Bu şuurdan, bu hissiyattan, omuzlarımızdaki emanetin ağırlığından ve kutsiyetinden asla taviz vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Çoğunluğun azınlığa tahakkümü nasıl zulümse, azınlığın çoğunluğa tahakkümü de aynı şekilde zulümdür, hatta daha ağır bir zulümdür.
-27 Mayıs müdahalesi, bütün hukuksuzluğuna, bütün zulmüne rağmen, Türkiye'de değişimi sadece geciktirebilmiştir. 12 Eylül, bütün hukuksuzluğuna, işkencelere, baskılara, zulümlere rağmen, Türkiye’de değişimi sadece ve sadece ertelemiştir. 28 Şubat, aynı şekilde, Türkiye'yi rayından çıkarmış, ama o Türkiye yeniden rayına girmiş ve değişmeye, gelişmeye devam etmiştir.
-Biz kimseye, meslek liselerini ya da imam hatipleri dayatmıyoruz. Hiçbir öğrenciye, hiçbir veliye, biz, seçmeli Kur'an dersini, Siyer dersini dayatmıyoruz. Tam tersine, biz, önü kapatılmış olan bu seçeneklerin önünü açıyoruz; milletimizin önüne, seçme özgürlüğünü, tercih özgürlüğünü koyuyoruz.
-(''4+4+4 Yasası''nı Anayasa Mahkemesi'ne götüren CHP'yi eleştirerek) Bu özgürüğü alıp, hem de 2 kere Anayasa Mahkemesi'ne taşımak, dayatmacı, yasakçı, baskıcı, statükocu zihniyetin bir kez daha açığa çıkmasıdır. Yeni CHP diyorlar. Bunun neresi yeni? Olsa olsa, Doğan görünümlü Şahin olur.

Haberin Tamamı İçin:

'Beyefendiyi İmralı'ya Götürmek Lazım'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİmralıRecep Tayyip ErdoğanTercih
Görüş Bildir