Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan: ''Beyaz Saray'a Ne Oluyor?''

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Erdoğan'ın Rize Konuşması'ndan Satır Başları!

Başbakan Erdoğan'ın Rize Konuşması'ndan Satır Başları!

Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları;

Bu toplu açılış töreniyle Rize'ye kazandırdığımız tüm hizmetlerin bedeli eski rakamla 60 trilyon lira

OVİT TÜNELİ 2015 ARALIK'TA AÇILACAK

1 yıl önce 12 Kasım'da Rize'ye geldik. Kalkandere'de çok sayıda eserin açılışını yaptık. Ondan bir yıl önce de yaklaşık yarım milyar tutarında hizmetin açılışı yaptık. Aynı ziyaretimde OVİT tünelinin temelini attık. Tünel ilerliyor, çalışmalar devam ediyor
Aralık 2015 veya 2016'nın başında OVİT Tüneli'ni açacağız. Yolları açan iktidar AK Parti iktidarıdır

"RİZE'YE VEFA BORCUMUZ VAR"

Tıkanan yolları biz açtık. Artık kazaların olmadığı Karadeniz Sahil Yolu'nu 4 yılda yüzde 70'ini tamamlayarak bu hale getirdik.
Rabbim ömür verdiği müddetçe Rize için çalışmaya devam edeceğiz. İnsanların aidiyet hissettikleri şehre karşı vefa borcu vardır. Anne babalarının doğdukları şehre karşı vefa borçları vardır. Bizim de baba ocağımız Rize'ye karşı vefa borcumuz var. Ancak baba ocağımız Rize'ye karşı sadece maddi anlamında değil manevi anlamda da vefa borcumuzu ödemenin gayreti içindeyiz
Rize'nin mertliğini, dürüstlüğünü bulunduğumuz her ortamda hakkıyla temsil etmenin hassasiyeti içindeyiz. İstanbul'da Rize'nin bir evladı olarak İstanbullu olmanın hassasiyetini omuzlarımızda taşıdık.

"KARADENİZ GİBİ KABARACAĞIZ"

Gerektiğinde Karadeniz gibi kabaracağız, Fırtına Deresi gibi coşacağız. Gerektiğinde Kaçkar gibi ağırbaşlı olacağız, gerektiğinde Rize'nin gölleri gibi durulacağız. Dünyanın neresinde haksızlık, zulüm varsa Rize'den aldığımız ilhamla saldırgana karşı hakkı savunacağız. 81 vilayetiyle Türkiye'yi nakış nakış işlerken komşularımıza karşı müşfik olacağız, zor zamanlarda onların yardımına koşacağız. Çünkü biz Rize'den böyle gördük. Anne baba ocağından, dedelerimizden bunu böyle gördük

SANA NE OLUYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada, "Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var. Bununla ilgili elimizde kayıtlar var" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın bu çıkışını Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, "Başbakan Erdoğan'ın bugünkü sözlerini güçlü bir biçimde kınıyoruz. İsrail'in Mısır'daki olaylarda bir şekilde sorumluluğu olduğunu söylemek saldırgan, delilsiz ve yanlıştır" sözleriyle eleştirmişti.

Başbakan Erdoğan bugün Rize'de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada ADB şu sözlerle yanıt verdi: "İl Başkanları toplantımda açıkladım Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var diye. Hemen tutuştular neden tutuşuyorsunuz? Ben bunu söyleyince Beyaz Saray'dan cevap geliyor. Ben burada Amerika'yı kastederek söylemedim. İsrail'e söyledim. Beyaz Saray'a ne oluyor? Amerika bunu konuşmamalıydı. İsrail Konuşmalıydı. NATO ortağı ABD'...

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Beyaz Saray'a Ne Oluyor?

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan Ve Bakan Bayraktar Vali'ye Çıkıştı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’de katıldığı toplu açılış töreninde önündeki sehpada bulunan bir kitapçığı inceledi, eşi Emine Erdoğan’la konuştuktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ı yanına çağırdı. Önünde çömelerek durun Bakan Bayraktar’a sert bir şekilde el hareketleriyle uyarılarda bulunan Başbakan Erdoğan’ı, yanında oturan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da dikkatle dinledi.

DHA

Başbakan ardından Rize Valisi Nurullah Çakır’ı yanına çağırdı, parmağıyla önündeki sehpaya vurarak uyarılarda bulundu. Bu sırada Emine Erdoğan’ın da başını sallayarak Başbakan’ın söylediklerini onaylaması dikkat çekti.

Bakan Bayraktar yerine oturduktan bir süre sonra tekrar Başbakan Erdoğan’ın yanına giderek konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanErdoğan BayraktarFırtınaHayati YazıcıİsrailİstanbulMısırNATORecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir