Başbakan Erdoğan'ın İETT Yılları

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Rizeli Araştırmacı- Yazar Fatih Sultan Kar, 140 ünlü ismin yer aldığı, 'Onların da Yolu İETT’den Geçti' isimli kitabında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bilinmeyen yönlerine ilişkin belge, bilgi ve fotoğraflara da yer verdi.

Kitapta Recep Tayyip Erdoğanın, 24 Temmuz 1974 tarihinde İETTde geçici olarak işe alınan 16 kişiden biri olduğu söyleniyor. Erdoğan yazılı ve sözlü iki sınavdan 100`er puan alarak kadrolu işçi sınavını kazanmış.

15 Ekim 1975 tarihinde İETTde kadrolu işçi alımı sınavına giren Erdoğanın adına düzenlenen sınava giriş belgesi de kitapta yayınlandı.

52007 sicil numarası ile Geçici takdirli işçi kadrosunda Altıntepe Daire Müdürlüğünde işe başlayan Erdoğan, kısa sürede İETT Spor Kulübü`nün gözde futbolcusu haline gelmiş.

Erdoğan`ın kaptanı olduğu İETT futbol takımı, 1978 yılında İstanbul 1. Amatör Ligi Şampiyonu oldu.

Genç Tayyip Erdoğan, futboluyla göz doldurdu. Fenerbahçe yöneticileri, onu transfer etmek istedi. Babası izin vermeyince bu transfer sonuçsuz kaldı.

İETT’de sekiz yıl futbol oynayan Erdoğan, 18 Haziran 1981’de istifa etti. Gerekçesi, özel sektörden almış olduğu uygun iş teklifiydi. 13 Ağustos 1981`de kurumla ilişiği kesildi."

İETT Genel Müdürlüğü fotoğrafçısı Rizeli araştırmacı-yazar Fatih Sultan Kar ile araştırmacı Filiz Acar, İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı’nın desteği ile İETTde geçmiş yıllarda görev yapan ünlü isimlere ait ilginç belge, bilgi ve anıları, Onların da Yolu İETT’den Geçti` isimli kitapta topladı.

Kitapta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yanı sıra 140 ünlü isim yer aldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

BaşbakanFenerbahçeİstanbulRecep Tayyip Erdoğanfutboltransfer
Görüş Bildir