Başbakan’a Kızıp 240’la Radara Girdim

-

Başbakan’a Kızıp 240’la Radara Girdim

Başbakan’a Kızıp 240’la Radara Girdim

Behzat Ç. dizisinde “Behzat” karakterini canlandıran tiyatrocu Erdal Beşikçioğlu, Çankaya Belediye Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde “Tiyatro, Kadın, Şiddet” konulu söyleşiye katıldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Devlet Tiyatroları’nın kapatılacağına ilişkin açıklamalarını Ordu’da turnede duyduğunu söyleyen Beşikçioğlu şöyle konuştu:

“Ordu’ya kendi vasıtam ile gitmiştim. Açıklamaları duyduktan sonra Ankara’ya doğru dönüş yoluna çıktım. Merzifon’a yaklaştığımda Polis durdurdu. Memur, ‘Behzat bey merhaba, rekor kırdınız saatte 240 kilometre süratle ilerlediğinizin farkında mısınız’ dedi. Başbakan’ın sözlerine o kadar kızmışım ki yaptığım süratin farkında değilim. Tanrı ile kul arasına nasıl kimse giremezse sanatçı ile izleyici arasına da kimse giremez. Biri çıkıp tiyatroları kapatacağız diyor. Neye göre? Bu ülkede asgari ücret kaç para? Dekor kuracaksınız, personel istihdam edeceksiniz. Birileri bunu finanse etmek zorunda.”

Öder konuşuruz

Behzat Ç.’ye RTÜK tarafından kesilen para cezasına da değinen tiyatrocu şöyle konuştu:

“273 bin TL’yi öder konuşmaya devam ederiz. Dizinin üçüncü sezonunda derin devlet vurgusu olacak. Behzat Başkomiser, ortaya çıkan annesi ve Ercüment Çözer ekseninde öldürülen Türkiye Cumhuriyeti savcısının katilinin peşine düşecek. Savcının katilini bulmak için ‘her yol mübah’ anlayışıyla hareket edecek. O katil bir şekilde bulunacak.”

Polis örnek almış olabilir

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanBehzat ÇKatilPolisRecep Tayyip ErdoğanTiyatromemur
Görüş Bildir