Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Barış Sürecinde Desteğe Devam

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Barış Sürecinde Desteğe Devam

Barış Sürecinde Desteğe Devam

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Barışın dili ile insanların ölmeyeceği barış sürecini desteklemeye devam edeceğiz'' dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Barış süreci, barışın dili ve insanların ölmeyeceği gençlerin birbirini öldürmeyeceği bir müzakere masasını desteklemeye devam edeceğiz'' dedi.

Demirtaş, partisinin Kazlıçeşme'de düzenlediği Nevruz etkinliğine, İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Sebahat Tuncel ile geldi.

Nevruz Bayramı'nın bu yıl yeni bir dönemin, yeni bir sürecin müjdesiyle geldiğini kaydeden Demirtaş, çözüm sürecine değindi.

Gelinen noktanın ''kimsenin lütfu değil bir mücadelenin sonucu'' olduğunu savunan Demirtaş, ''Keşke bu günlere çok daha önce gelseydik. Keşke binlerce on binlerce gencimiz evladımız yaşamını yitirmeden bu barış sürecini konuşarak, müzakere ederek çözme anlayışını geliştirebilseydik ama maalesef geç oldu'' diye konuştu.

''AKP ile ittifak yapmıyoruz''

''Kürtlerin talepleri, ezilenlerin talepleri, Alevilerin talepleri, bütün dillerin ve kültürlerin talepleri demokratik özgürlükçü bir anayasada inşa edilirse barışın ayakları yere basar. Yoksa barış bir uçan balon gibi elimizden kayar gökyüzünde kaybolur'' ifadelerini kullanan Demirtaş, şunları kaydetti:

''AKP hükümeti de bütün bu süreçten geçmişten ders çıkararak önümüzdeki döneme yaklaşmalıdır. Bizler Barış ve Demokrasi Partisi olarak hükümetin müzakereye, görüşmeye dair attığı adımları destekledik, desteklemeye devam ederiz ama biz Barış ve Demokrasi Partisi'yiz, onlar AKP'dir. Biz AKP ile ittifak yapmıyoruz, biz AKP ile seçim işbirliği yapmıyoruz. Biz muhalefet partisi olarak iktidar partisine karşı her türlü demokratik muhalefet hakkımızı her zaman her yerde kullanmaya devam ederiz ama barış süreci, barışın dili ve insanların ölmeyeceği gençlerin birbirini öldürmeyeceği bir müzakere masasını da desteklemeye devam edeceğiz.''

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiİstanbulSelahattin Demirtaş
Görüş Bildir