Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Barış Manço Hayranı Görme Engelli Ümit'in Hayali Müzik Öğretmeni Olmak

0PAYLAŞIM

Barış Manço Hayranı Görme Engelli Ümit'in Hayali Müzik Öğretmeni Olmak

EDİRNE Anadolu Ajansı - EVREN DEMİRCİ - Piyano çalma hüneri minik yaşta keşfedilen Barış Manço hayranı Ümit Ekrem Mikyas, Trakya Üniversitesi Hoş Sanatlar Eğitimi Kısmının kabiliyet imtihanlarını galibiyetle bitirerek müzik hocalığı kısmına kaydını yaptırdı.

Anadolu rock ve pop müziğin önde gelen adlarından Barış Manço'nun tüm yapıtlarını piyanoyla icra edebilen 20 yaşındaki Mikyas, deneyimlerini hoca olduktan sonra talebeleriyle paylaşmak istiyor.

Annesi, babası ve babaannesiyle eğitim fakültesine gelen genç müzisyen, kayıt işlemlerine reelleştirdi.

  • "Hoca olmak en büyük hayalimdi"

Mikyas, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, kabiliyet imtihanı evvelinde çok çalıştığını söyledi.

Emeklerinin netice verdiğini belirten Mikyas, "Nihayetinde imtihanı kazandım. Hoca olmak en büyük hayalimdi. Tüm sene süresince görme manililer için on-line tertip edilen kurslara katıldım. Ailem Tekirdağ'da yaşadığı için Trakya Üniversitesi benim için uygundu. Burada kendimi geliştirmek istiyorum." dedi.

Piyano çalmayı çok beğendiğini dile getiren Mikyas, şöyle devam etti:

"Konutumda da piyano var. Tuşlarına değmediğim bir gün yok. Çok minik yaşlarda piyanoyla tanıştım. Hakikatinde müzikle aram çok iyi. En çok Barış Manço'nun eserlerinden hoşlanıyorum. Hepsini piyanoda çalabiliyorum. Babamın DVD'si vardı Barış Manço'nun CD'lerinden şarkılarını dinletirdi bize, ona sevgim de böyle başladı. Hayatını inceledim, hangi şarkısını ne zaman çıkardı, albümlerini, hepsini öğreniyorum."

  • "Manileri yok sayan bir üniversite bizi mutlu etti"

Ümit'in babası Murat Mikyas da oğlunun kaydını yaptırdıkları için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Oğlunun bir galibiyete daha imza attığını belirten Mikyas, "Üniversiteyi çok hoşlandık. Bize karşı hisler bizi daha çok duygulandırdı. Manileri yok sayan bir üniversite bizi mutlu etti. Oğlum da buradan mezun olduktan sonra belki bir hayli çocuğu eğitip bir hoca olarak çıkacağı için şeref dinliyorum. Trakya Üniversitesine canıgönülden teşekkür ediyorum." dedi.

  • Manisiz üniversite projesi

TÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden ise Ümit'in hoş bir tercih yaptığını ifade etti.

Manisiz üniversite projesi kapsamında çalışmalar yaptıklarını anlatan Maden, "Üniversite ve fakülte olarak tüm ünitelerimize giden sarı bant çalışması hakikatleştirdik. Onun dışında tüm dershaneler Braille abecesi ile adlandırıldı. Ayrıca bu yıl eğitimlerimiz on-line olacak. Talebemiz Ümit çok hoş piyano çalıyor, dersleri de salgın sebebiyle internet üzerinden olacak." ifadelerini kullandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir