Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Barış İstemeyecek Tek Kişi Yoktur'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Barış İstemeyecek Tek Kişi Yoktur

Barış İstemeyecek Tek Kişi Yoktur

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin il hizmet binasını açmak ve akşam da Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek 'Türkiye ile Dünyadaki Siyasi ve Güncel Gelişmeler' isimli konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Uşak'ta.

Parti binasında açıklamalarda bulunan Kamalak, "Bu ülkede barış istemeyecek tek kişi bile olacağını zannetmiyorum. Kim, 'Kan akmaya devam etsin.' diyebilir? Hele bu alanda siyaseten en ağır bedel ödemiş olan bir sistemin mensupları olarak nasıl karşı çıkabiliriz? Merhum Genel Başkanımız Necmettin Erbakan, 25 Şubat 1994 tarihinde Bingöl'de, dönemin yetkililerine, 'Bölücülük yapıyorsunuz.' diye sesleniyordu ve uyarıyordu." şeklinde konuştu.

Genel Başkan Kamalak, terörün önlenmesi çalışmaları ve Âkil İnsanlar girişimini ise bir Nasrettin Hoca fıkrasıyla özdeşleştirdi: "Nasrettin Hoca, bir gün evinin önünde telaşlı bir şekilde dolaşıyor. Komşuları, yani günümüz deyimiyle bir grup âkil insan başına toplanıyor, 'Hocam, ne arıyorsun? Yardımcı olalım.' diyorlar. Hoca, 'Anahtarı düşürdüm, kayboldu, arıyorum.' diyor. Âkil insanlar, nerede düşürdüğünü sorduklarında, içeride düşürdüğünü söylüyor. 'O zaman neden burada arıyorsun?' diye soruyorlar. Hoca, 'İçerisi karanlık, o nedenle burada arıyorum.' diyor. Günümüze adapte edecek olursak, doğuran sebepleri ortadan kaldırmadan, besleyen faktörleri bertaraf etmeden, finansman kaynaklarını kurutmadan, destekleyen ve silahlandıran çevreleri bütünüyle etkisiz kılmadan terörü önlemenin mümkün olmayacağını düşünüyoruz. Başarılı bir şekilde sonuca ulaşması için dua ediyoruz. İktidar, 'Teröristler silah bırakarak çıksın.' diyor. Teröristbaşı Abdullah Öcalan, 21 Mart tarihinde o malum mesajını yayınlamıştı. Aradan bir ay geçti, hâlâ silah bırakan yok. Bıraksalar ne olacak? Silah fabrikası içeride değil, o silahı sağlayan yine sağlar. Terörist denen nesli yetiştiren, bu sistemin kendisi. Yargılanmakta olanlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır ve bu sistemin içinden yetişmişlerdir.' Haberin alındığı kaynak » yenisafak.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanBingöl
Görüş Bildir