Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Barcelona'daki Yarım Kalmış Mimari Harika Sagrada Familia 2026 Yılında Tamamlanınca Nasıl Gözükecek?

Anasayfa > Gündem

La Sagrada Familia (Kutsal Aile) İspanya / Barselona'da bulunan ve modern mimarinin öncülerinden sayılan bir kilisedir. Yapımına Antoni Gaudi tarafından 1882 yılında başlanılan kilise, Gaudi'nin 1926 yılında bir tramvayın altında kalarak ölmesi sonucu tamamlanamamıştır. Bu nedenle kilisenin yapımına günümüzde hala devam edilmektedir.

Bu kilisenin en büyük özelliklerinden birisi, yalnızca halktan gelen yardımlarla inşa ediliyor olmasıdır. 1882 yılında yapımına başlanan kilisenin hala bitmemesinin nedeni yalnızca halktan gelen yardımlarla inşa ediliyor olması ve Gaudi'nin karmaşık mimari tarzının anlaşılamamasıdır.

Kilisenin 2026 yılında tamamlanmış olacağını açıklayan yetkililer, bu devasa yapının son haline ilişkin bir de video paylaştılar;

Kaynak: http://www.mymodernmet.com/profiles/b...

1.

1.

2.

2.

3.

3.

4.

4.

5.

5.

6.

6.

'2026: Geleceği İnşa Ediyoruz' başlığıyla yayınlanan video:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
2
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ersin Çırak

Barcelona'da kilise yapılırken mimari harika oluyor, bizimkiler burda aynı boyutlarda camii yapsa "doğa katliamı, ne gerek vardı zaten heryer camii ve rant" ... Devamını Gör

Doğukan Kemerli

Hayata bakış açına benden bir <3

neverlandmimari

MİMARI BU YAPIYA UZAKTAN BAKMAYA ÇALIŞIRKEN TRAMVAY ÇARPMIŞTIR.

arda soylu

darısı bizim Cumhuriyet Kulesi'nin başına...