Bankalar Atağa Kalktı!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bankalar Atağa Kalktı!

Bankalar Atağa Kalktı!

Ücretsiz kredi kartı zorunluluğu getirilmesi öncesinde Gümrük Bakanı Yazıcı’nın verdiği sinyalle bankalar harekete geçti. 3 banka geçtiğimiz günlerde aidatsız kredi kartlarını tanıtırken, 2 bankanın da hazırlıkları tam gaz sürüyor. Şekerbank, ING ve HSBC ücretsiz kredi kartını hizmete sokarken, TEB’in ve Denizbank’ın aidatsız kartı da yolda.

Finansbank, Garanti Bankası, Akbank’ın ise halihazırda ücretsiz kredi kartı mevcut. Geçtiğimiz günlerde Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun tasarı taslağı Bakanlar Kurulu’na sunularak, bankaların hiçbir ücret alınmayan bir kartı tüketicinin hizmetine sunmak zorunda olduğu karara bağlandı.

HİZMET TABANA YAYILACAK

Geçtiğimiz hafta HSBC Concept’i piyasaya sunan HSBC Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan “Müşterilerimize şeffaf, açık ve içten hizmet verme ilkemiz doğrultusunda bir süredir yeni ürünler geliştiriyoruz. Bunun son örneği de HSBC Concept kart” dedi. Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Özciğer ise “Bankacılık hizmetlerimizi geniş bir tabana yaymayı hedefliyoruz. Yeni ürünümüz ile yıllık kart ücreti ödemek istemeyen müşterilerimize çözüm sağlıyoruz” diye konuştu.

DENİZBANK VE TEB'DE ÇALIŞMA BAŞLATTI

-Şekerbank: Şekerbank kredi kartı müşterilerine sunulan Şeker Kart, yıllık kredi kartı uygulamasını sona erdiriyor. Yıllık ücret ödemeden nakit taşıma riskinden kurtulma şansı yakalayan Şeker Kart sahipleri, kayıp/çalıntı sigortası avantajına da sahip olabilecek. Şeker Kart’ın sunduğu ek kart özelliği ise, kart sahiplerine diledikleri yakınlarını bu imkanlardan faydalandırma olanağı tanıyor. Şeker Kart sahipleri ayrıca, kredi kartlarıyla yurt içindeki ve yurt dışındaki POS’lardan alışveriş yapabilecek ve tüm ATM’lerden nakit avans çekebilecek.

ING Pegasus Havayolları ile işbirliğine giden ING Bank, kredi kartı aidatı olmayan ING Pegasus Plus Kartı hizmete sundu. Kart ile aynı anda bonus ve UçuşPuan kazanmak mümkün olacak.

HSBC HSBC Türkiye’nin, yeni hizmete sunduğu HSBC Concept için kredi kartı ücreti ve yıllık aidat ödenmeyecek. HSBC Concept kredi kartı sahipleri ayrıca taksit ve nakit puan imkanından faydalanırken, seçtikleri kampanya ve hizmetlerden yararlandıkça ödeme yapacak.

Finansbank Aidatsız kredi kartı FIX Card ürünü standart kredi kartı özelliklerine sahip. Tüketiciler FIX Card ile harcamalarını taksitlendirebiliyor ve üye iş yerlerinde yapacakları alışverişlerde ParaPuan kazanabiliyor.

Akbank Kullanıcıya dilediği kampanyaya katılma ya da katılmama özgürlüğü getiren kredi kartı Free’de yıllık kart üyelik aidatı ödemek gerekmiyor. Kart sahipleri ayrıca, Axess’in üye işyerlerinde sunduğu taksit ve chip-para fırsatlarından da yararlanabiliyorlar.

Garanti Bankası Banka’nın 18-25 yaş arası gençlere yönelik geliştirdiği ‘Bonus Genç’ kredi kartında yıllık kart ücreti yok. Temassız ödeme özelliğine sahip kredi kartıyla taksit fırsatının yanı sıra, tüm harcamalar için taksit, ek taksit ve işlem erteleme imkanlarından bir SMS’le yararlanılıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bakanlar KuruluGaranti BankasıKredi Kartışeker
Görüş Bildir