Balyoz'da Yeniden Yargılanma Talebi

 > 
25PAYLAŞIM

Balyoz'da Yeniden Yargılanma Talebi

Balyoz davasının 12 sanığı, TÜBİTAK'ın 5 numaralı harddisk ile ilgili raporunu gerekçe göstererek, "yeniden yargılanma" talebinde bulundu.

TÜBİTAK, Poyrazköy Davası avukatlarının talebi doğrultusunda 5 nolu harddiske ilişkin rapor hazırladı. Balyoz Davası'nın da delilleri arasında bulunan ve Gölcük Donanma Komutanlığı'nda bulunan 5 nolu harddisk ile ilgili raporun mahkemeye ulaşmasının ardından, Balyoz hükümlüleri harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde yeniden yargılama talepleri reddedilen hükümlülerden Albay Hüseyin Özçaban, Ali Demir, Albay Erdinç Atik ve Yarbay Yusuf Kelleli'nin de aralarında bulundugu 12 sanık yeniden İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Avukat Mahir Işıkay tarafından sunulan dilekçede davaya konu dijital dosyaların suç isnat etmek üzere devlet içinde yuvalanmış bir çete tarafından oluşturulduğu öne sürüldü.

KUMPASIN İZLERİ TESPİT EDİLDİ

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmekte olan Poyrazköy Davası'nda hazırlanan TÜBİTAK raporuna atıf yapılan dilekçede, "Savunmalarımızda ısrarla ifade ettiğimiz sahtekarlıkları ortaya koyan, diğer bir ifade ile 'kumpasın' izlerini gösteren tespitler yapılmıştır. Bu rapor 10. Ağır Ceza Mahkemesince dikkate alınmayan başta Donanma Komutanlığı Bilirkişi Raporu olmak üzere, savunma tarafından sunulan uzman raporlarındaki bulguları doğrulamaktadır" denildi.

Cem TURSUN İSTANBUL - DHA

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir