Balyoz'da Sürpriz Tanık Talebi

-

Balyoz'da Sürpriz Tanık Talebi

Balyoz'da Sürpriz Tanık Talebi

20 -21 Eylül’de görülecek duruşmasında karar çıkması beklenen Balyoz davasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tanık olarak dinlenilmesi talep edildi. Talebin gerekçesi Başbakan Erdoğan'ın balyoz süreciyle ilgili basına yansıyan sözleri.

Başbakan Erdoğan’ın Ukranya gezisinde gazetecilere söylediği belirtilen, “Balyoz'da CD'leri filan biliyorsunuz. Acaba Cumhuriyet yürüyüşleri niye yapıldı? Buralardan çıkan karanlık tablolar var. Ama söyleyemem." sözleri Balyoz davası avukatlarını harekete geçirdi

Başbakan'ın bu sözlerinin ardından Balyoz Davası'nın tutuklu sanığı HAVELSAN eski Genel Müdürü Ömer Faruk Ağa Yarman’ın avukatı Hakan Tunçkol bugün bir talep dilekçesi hazırladı ve mahkemeye sundu. Balyoz davasının görüldüğü İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan dilekçede Başbakan Erdoğan’ın tanık olarak dinlenilmesi talep edildi. Mahkemeye sunulan dilekçede, “Yapılan yargılamada suçlamaları ve olayları aydınlatabilecek bilgisi olduğunu basından öğrendiğimiz Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karar aşamasındaki davada önemli olabilicek bilgilerinin olduğunu ve dönemin Başbakan'ı olduğunu da düşündüğümüzde mahkememiz tarafından dinlenmesinde faydalı olacağını düşünmekteyiz. Hükme tesir edebilecek ve olayların aydınlanmasına katkı sağlayacak olan dönemin Başbakan'ı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tanık sıfatı ile dinlenilmesini saygı ile arz ederiz. " denildi.

Selahattin GÜNDAY, İstanbul DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Balyoz DavasıBaşbakanİstanbulRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir