Bakanlık, O Saldırıya Müdahil Oluyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bakanlık, O Saldırıya Müdahil Oluyor

Bakanlık, O Saldırıya Müdahil Oluyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kabataş'taki anne ve çocuğuna saldırı olayına müdahil oluyor.

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kabataş'ta bir anne ve çocuğuna yapılan saldırıyla ilgili basında yer alan haberler üzerine yaptığı yazılı açıklamada, "Bu vahşiliği kabul etmek mümkün değildir. Bakanlığımız bu saldırıda mağdurun tarafı, olayın takipçisi olarak davaya müdahil olma kararı almıştır" dedi.

"BU VAHŞİLİĞİ KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR"

İstanbul Kabataş'ta bir anne ve çocuğuna yönelik yapılan saldırıyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Şahin tarafından 'vahşet' olarak değerlendirilen yazılı açıklamada, "1 Haziran 2013 tarihinde İstanbul Kabataş İskelesi'nde geç bir annenin bebeği ile maruz kaldığı alçakça saldırı beni derinden yaralamıştır. Bu vahşiliği kabul etmek mümkün değildir. Hangi dil, din, mezhep, etnik köken ve bölgeden olursa olsun bir kadına ve masum bebeğine uzanan bu karanlık elle ancak sevgi, şefkat, merhamet, hoşgörü, adalet, birlikte yaşamak ve tahammül duygusundan yoksun insan müsveddelerine ait olabilir. Bu kişiler masum bir anne ve bebeğine değil demokrasiye, milletimizin, değerlerine ve insanlığa saldırmışlardır" ifadelerine yer verdi.

BAKANLIK DAVAYA MÜDAHİL OLACAK

Saldırganlara hukukun gerektirdiklerinin yapılacağını vurgulanan ve tarihten benzer alıntıların yapıldığı yazılı açıklamanın devamında şöyle:

"Bu saldırganların, 93 yıl önce Şehitkamil'in annesine saldıranlar ile 21 yıl önce Müslüman Boşnak kadınlara saldıranlardan ne farkı var? Kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddetle mücadele konusunda kararlı olan Bakanlığımız bu saldırıda da mağdurun tarafı, olayın takipçisi olarak davaya müdahil olma kararı almıştır. Bu saldırıyı gerçekleştirenlere karşı hukuk kuralları çerçevesinde gerekenler yapılacaktır. Hiç kimsenin endişesi olmasın ki geçmişte olduğu gibi bugün de milletimiz sağduyu, birlik ve beraberlik içinde bu günleri geride bırakacak ve istikrarlı adımlarla büyümeye devam edecektir."

Görkem DERVİŞ / ANKARA, (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraFatma Şahinİstanbul
Görüş Bildir