Arınç: Kaçırılan Pilotlara Ulaştık

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bakanlar Kurulu Sona Erdi!

Bakanlar Kurulu Sona Erdi!

Bülent Arınç'tan TRT muhabiri Metin Turan hakkında flaş açıklama!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantının gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, Mısır'da tutuklu bulunan TRT muhabiri Metin Turan'ın bugün geç saatlerde de olsa serbest bırakılacağını umduklarını belirtti.

AYRINTILAR BİRAZDAN...

Haberin Tamamı İçin:

Kaçırılan Pilotlara Ulaştık

Bülent Arınç, Lübnan'da kaçırılan THY pilotlarıyla ilgili olarak, "Güvenli bir şekilde arkadaşlarımıza ulaştık, nerede oldukları da az çok biliniyor. Hayatta olduklarını, huzur ve rahat içinde olduklarını biliyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç, Mısır'da gözaltında tutulan TRT Muhabiri Metin Turan ile temas kurulduğunu ve görüşüldüğünü belirterek, "Umuyorum ki bugün geç saatlerde bile olsa serbest bırakılmasını ümit ediyoruz" dedi. Bülent Arınç, Lübnan'da kaçırılan pilotlarla ilgili bir gelişme olup olmadığı yönündeki sorular üzerine ise, "Ümit ediyorum ki onlar da, bugünü bilmem ama en yakında zamanda kendilerine kavuşacağız. Güvenli bir şekilde arkadaşlarımıza ulaştık, nerede oldukları da az çok biliniyor. Hayatta olduklarını, huzur ve rahat içinde olduklarını biliyoruz" diye konuştu.

KAHİRE BÜYÜKELÇİSİNİN DURUMU

Bülent Arınç, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı'nın Mısır'a geri dönmesine ilişkin, "Bu, karşılıklı bir şeydir. Şu an için böyle bir ihtimal görünmüyor. Bugünden yarına Sayın Büyükelçi'nin tekrar Mısır'a görevlendirilmesi söz konusu değildir. Gelişmelere bakarak bunu değerlendireceğiz" açıklamasını yaptı.

Arınç şöyle devam etti:

"Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çok daha güçlü bir biçimde, çok daha güçlü bir sesle Mısır'da olan biteni bütün dünyaya duyurmasını beklerdik. Mısır Allah korusun bir iç savaşa doğru gidiyor sözü boş bir söz değil. Camilerdekiler vuruluyor, meydanlardakiler vuruluyor. Orada da 500'e yakın İhvan tutuklu olarak bir başka yere nakledilirken içeriye bombalar atılıyor. Şimdi bu olaylar her yerde olmaya başlarsa ve insanlar isyan noktasına gelirlerse bu çok tehlikelidir. İçsavaş bir ülke için en kötü şeydir ve bunu hiçbir ülke için istemeyiz. Bütün taraflar özgür bir şekilde temsil edilmeli, bütün etnik ve dini taraflar özgürce yaşayabilmeli ve en kısa sürede demokratik seçimlere gidilmelidir. Bir defa geniş bir siyasi yelpazenin Mısır'da varlığını bilmeliyiz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bakanlar KuruluBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçLübnanMısırRecep Tayyip ErdoğanTRTTürk Hava Yollarıtrt
Görüş Bildir