Bakan Yıldırım: "Rantiye Bitti, Şantiye Geldi"

-

Bakan Yıldırım: "Rantiye Bitti, Şantiye Geldi"

Bakan Yıldırım: "Rantiye Bitti, Şantiye Geldi"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Bu iktidar döneminde rantiye devri bitti, şantiye devri geldi'' dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Ferhat nasıl Şirin'i için dağları delmişse bizler de milletimizi, doğuyla batıyı, kuzeyle güneyi birbiriyle buluşturmak için bölünmüş yollarla her yeri donattık. Bu iktidar döneminde rantiye devri bitti, şantiye devri geldi'' dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Amasya'ya gelen Bakan Yıldırım, ilk olarak Vali Abdil Celil Öz'ü makamında ziyaret etti. Valilik ziyaretinin ardından Yıldırım, yapımı tamamlanan Ziyaret beldesi köprülü kavşağının açılış törenine katıldı.

Amasya'nın güzellikleri kadar aşıklarıyla da meşhur olduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Vur kazmayı dağa Ferhat, çoğu gitti azı kaldı diyerek başladığımız birçok ulaşım projemizde bize feyz veren Ferhat, Amasya'nın bağrından çıkmıştır. Ferhat nasıl Şirin'i için dağları delmişse bizler de milletimizi, doğuyla batıyı, kuzeyle güneyi birbiriyle buluşturmak için bölünmüş yollarla her yeri donattık, yolları böldük, gönülleri, hayatları, milleti birleştirdik'' diye konuştu. Amasya'da bölünmüş yolu 245 kilometreye çıkardıklarını belirten Bakan Yıldırım, şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Binali Yıldırım
Görüş Bildir