Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Şahin, Kültür ve Sanat Galerisi İle Sanat Sokağı'nın Temelini Attı

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Şahin,Kültür Ve Sanat Galerisi İle Sanat Sokağı'nın Temelini Attı

Bakan Şahin,Kültür Ve Sanat Galerisi İle Sanat Sokağı'nın Temelini Attı

**•Başkan Çakır: Sanat Galerisi projemiz, toplam 20 dönüm alan üzerinde gerçekleştirilecek. Diğer bölümlerinin yanı sıra 2000 metrekarelik bir sergi alanımız olacak. Sanat sokağı ise iki caddeyi birbirine bağlayacak. Toplamda burada 12 milyon lira değerinde bir yatırım gerçekleştirmiş olacağız.

•Vali Şahin: Başkanımızın önemli çalışma ve projeleri var. Sayın Başkanıma, değerli ekibine çalışmalarından dolayı tebriklerimi sunuyorum. Başarılar diliyorum. Malatya istikbale emin adımlarla, kararlı bir şekilde yürüyor.

•Bakan Şahin: Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı projeleri aslında yaşama dokunan projeler. Çocuğun, kadının, orada hizmet almak isteyen herkesin hizmet alacağı bir alana dönüşecek. Sayın Başkan ve ekibine bu önemli çalışmadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Malatya’ya hayırlı uğurlu olsun diyorum.**

Geçtiğimiz ay Yaşam ve Spor Merkezi inşaatının temelini törenle atan Malatya Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılımıyla Kültür ve Sanat Galerisi ile Sanat Sokağı’nın da temelini attı.

19 Nisan Cuma günü saat 14.30’da düzenlenen temel atma törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Malatya Valisi Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, H.Cemal Akın, Ömer Faruk Öz, Malatya eski milletvekili İhsan Koca, TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, daire müdürleri, muhtarlar, şirket genel müdürleri, basın mensupları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Mehter Takımı konseriyle başlayan Temel Atma Töreni’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, protokol konuşmaları yapıldı.

Başkan Çakır: Malatya’mızın dört bir tarafında çok sayıda sosyal tesis inşa ettik

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmada, “Sayın Bakan’ımızın katılımıyla onur duyduk. Özellikle sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı fiziki alanların oluşturulması anlamında bir proje kapsamında Malatya’mızın dört bir tarafında bir çok sosyal tesisler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bunlar içerisinde 5 semt konağı 17 tane çok amaçlı belediye sosyal tesisi; geçtiğimiz günlerde temelini attığımız bayanlar ve çocuklar için ayrı ayrı yüzme havuzlarıyla büyük bir kompleks olan Yaşam ve Spor Merkezi bulunuyor. Gelecek hafta Nikah Sarayının temelini atacağız” dedi.

2009 yılında göreve geldikten sonra hizmete sundukları Sanat Merkezi’nin yoğun ilgi gördüğünü anlatan Başkan Çakır, “Daha önce Sayın Bakan’ımızın ziyaret ettiği Sanat Merkezi’mizde gerçekten çok güzel faaliyetler oluyor. Bugüne kadar 7 bini aşkın vatandaşımız burada sanat eğitimi aldı bu rakam her geçen gün artıyor. Her üç aylık dönemde 1600 kişi bu merkezimizde sanat eğitimi almaya devam ediyor. Yoğun ilgiye cevap verebilmek adına Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı projelerini hazırladık” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır: Kültür ve sanata 12 milyon değerinde bir yatırım yapıyoruz.

Temelini attıkları tesisler hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı: “Sanat Galerisi projemiz, toplam 20 dönüm alan üzerinde gerçekleştirilecek. Kapalı alan 6700 metrekare, oturum alanı 3500 metrekare. Bodrum, zemin kat ve 1. kat olmak üzere 3 katlı olarak burayı inşa ediyoruz. Burada, heykel, karakalem, el sanatları gibi çeşitli atölyeler ile çini, ebru gibi çok sayıda sanat kurslarının düzenleneceği bölümler yer alacak. Yaklaşık 2000 metrekarelik de bir sergi alanımız olacak. Yine Sanat Galerimizin hemen yanıbaşında, iki caddeyi birbirine bağlayan ve içerisinde hanımlar çarşısı, kitap kafe, gençlik merkezi, kent müzesi; Malatya yemeklerinin tanıtıldığı Malatya Mutfağı; sohbet kafe, türkü kafe ve halıcı konağının olduğu Sanat Sokağı projesini hayata geçiriyoruz. Burayı bir bütün olarak adeta bir kültür adası olarak planladık. Aynı zamanda belediye hizmet binası etrafındaki peyzaj düzenlemeleriyle birlikte buradaki çalışmamızı tamamlamış olacağız. Burada toplam olarak Sanat Galerisi 6 milyon lira, Sanat sokağı da 4 milyon liraya mal oluyor. Çevre düzenlemeleriyle birlikte burada 12 milyon lira değerinde bir yatırım gerçekleştirmiş olacağız. İnşallah, tamamlama süresi 18 ay ama yüklenici firma 1 yılda bitirme sözü verdi. Bu eserleri Malatya’ya kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Bizi kırmayarak davetimize icabet eden başta Sayın Bakan’ımız olmak üzere bütün katılımcılara bir kez daha hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum.”

Vali Şahin: Malatya Belediyemizin önemli çalışmaları ve projeleri var

Daha sonra konuşan Vali Vasip Şahin, Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte, Büyükşehir statüsünün getirdiği misyonun gereği olarak alt ve üst yapının tamamlanması yönünde önemli gayretler sarfettiğini söyledi.

Vali Şahin, “Bu noktada merkezi hükümetimizin, bakanlıklarımızın yanı sıra yerel idarelerimizin başta Malatya Belediyemizin önemli çalışmaları ve projeleri var. Bu projelerden ikisinin daha hayata geçtiğini hep birlikte müşahade ediyoruz. Sayın Başkanıma, değerli ekibine bu çalışmalarına ve bundan sonra yapacakları çalışmalardan dolayı kendilerine tebriklerimi sunuyorum. Başarılar diliyorum. Malatya istikbale emin adımlarla, kararlı bir şekilde yürüyor. İstikbalini daha parlak bir şekilde Malatyalı seyredebiliyor. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Şahin: Malatya, bereketli bir şehir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin , konuşmasında, Malatya’nın her yönüyle bereketli bir şehir olduğuna dikkat çekerek, “Malatya, toprağıyla, insanıyla bereketli; gönlü geniş, hakikaten her yönüyle yetişmiş insan gücü olan, cumhurbaşkanları yetiştiren bir şehir. Bu güçlü takımın bir parçası olmaktan soy ağacımın, soy kütüğümün burada olmasından büyük onur ve şeref duyduğumu ifade ediyorum” diye konuştu.

Bakan Şahin, konuşmasına şöyle devam etti

“Yola çıkarken Başbakanımızın önderliğinde, ‘...Devamını okuyun

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BodrumFatma Şahinİstiklal MarşıKitapMalatyaVasip Şahin
Görüş Bildir