Bakan istedi Behzat Ç. evleniyor

-

Bakan istedi Behzat Ç. evleniyor

Bakan istedi Behzat Ç. evleniyor

Behzat Ç. dizisi kadına yönelik şiddeti önlemeye ilişkin yasa tasarısının TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi sırasında tartışılmıştı. MHP’li Bülent Belen, Bakan Fatma Şahin’e “Behzat Ç.’de Türk ailesinin temeline dinamit konuluyor. Bir savcı ile emniyet görevlisi evlenmeden nikahsız yaşıyorlar” diye seslenmişti. Fatma Şahin bunun üzerine “Kadını ikinci hale getiren, şiddeti özendirici dizilerden bir anne olarak bende rahatsızım” diyerek nikahsız aşk yaşayan Behzat Ç. ile savcının ilişkisini onaylamadığını dile getirdi. Şahin “Toplum hem şikayet ediyor hem izliyor. Sivil insiyatif güçlendirilirse bu tarz dizilerin kaldırılmasına yönelik baskı mekanizması kurulabilir” demişti.
Aynı konuya haber.sol.org.tr de değindi ve “Behzat Ç. 3 çocuk da yapacak mı” diye sordu.
İşte o haber:
AKP, MHP gibi partilerin “evlilik dışı ilişkinin meşrulaştırıldığı”, "alkol kullanıldığı" gibi gerekçelerle sık sık saldırdığı Behzat Ç'nin dün akşamki bölümünde Behzat, Savcı Esra’ya evlenme teklif etti. Senaristlerin bu kararının muhafazakar basınçla ilişkisi merak konusu...
AKP, MHP gibi partilerin temsilcilerinin sık sık saldırdığı Behzat Ç dizisinin dünkü bölümünde "düzenli bir hayat kurmaya" karar veren Behzat, birlikte olduğu Savcı Esra'ya evlenme teklif etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBehzat ÇEvlilikFatma ŞahinMilliyetçi Hareket PartisiTürkiye Büyük Millet Meclisianneaşk
Görüş Bildir